Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kadrina koorKadrina segakoor koos dirigentidega New Yorgi Eesti Majas.     Foto: Siiri Lind / VES

 

Eestis on vähe taidluskollektiive, kes võivad väita: "New Yorgis aplodeeriti meile püsti seistes ja pisarsilmil." Aga just sellised - südamlikud ja ülevoolavad olid oktoobri lõpus USA turneel olnud Kadrina segakoori rahva muljed.


28. oktoobril 2016 anti ilus kontsert New Yorgi Eesti Majas. Kadrina rahvariided, oma kätega tikitud, ema ja vanaemade abiga sündinud ilu oli toeks ja dekoratsiooniks kogu sündmusele. Dirigentide Silja Uhsi ja Saale Kreeni juhatamisel kõlasid eesti rahvalaulud ja eesti heliloojate Pärt Uusbergi, Mart Johansoni, Ester Mägi, Eduard Tubina, Veljo Tormise, Riho Sibula, Ülo Vinteri ning Miina Härma looming. Kontsert lõpetati lauluga "Ta lendab mesipuu poole", laulmine jätkus allkorruse kohvikus, kus koorile pakuti õhtusööki.


Järgmisel õhtul toimus kontsert Lakewoodi Eesti Majas New Jerseys, kus saadi väga sooja vastuvõtu osaliseks (rääkimata sellest, et peale kontserti köeti ka sauna) ning paar päeva hiljem esineti Greenwichis oma reisi suurtoetajate, perekond Laura ja Andrew Prozeste kodus. Reisi toimumisel oli abiks ka Eesti Kultuurfond Ameerika Ühendriikides. Koorirahva reisimuljetest saab aimu koorilaulja Ain Suurkaevu blogist http://tinyurl.com/hmsmwt5, kus on ära toodud tänusõnad:


"Hää võõrustaja, kes sa oled Prozeste perest, NY Eesti Majast, Lakewoodi Eesti Majast ja kuidas iganes meie siinolemisele kaasa aidanud – tänu sulle koostöö ja toetuse eest! Ma tänan sind ja tuhatkordselt!"

 

Kadrina segakoor ja Eesti Kultuurfond Ameerika Ühendriikides soovivad ka südamest tänada Eesti Abistamiskomiteed USA-s, kes lahkelt toetas segakoori USA reisi kohalikke ühistranspordi kulusid.


Siiri Lind


Ain Suurkaev

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo