Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

koolChicago Eesti Kool käib täies hoos. Igal teisel pühapäeval tulevad Eesti lapsed kokku ja õpivad eesti keelt vahvates tundides ja tegemistes. Toimunud on juba viis koolipäeva. Meil on seitse vanusegruppi ja igal koolipäeval on kõigil kolm tundi.


cek2Esimesel päeval toimus pidulik aktus, õpilased tutvusid klassijuhatajaga, räägiti koos õppeaasta plaanist ja siis söödi ühiselt lõunat. Teise koolipäeva teema oli “Perekond ja kodu” – õpilased lugesid, kirjutasid ja jutustasid oma peredest.


Kokanduse klassis küpsetasid lapsed kooki. Käsitöö klassides meisterdati igasugu vahvaid asju. Suuremad lapsed alustasid tööd filmiprojekti kallal. Pärast kõike seda toimus veel väiksematel lastel laulu- ja tantsutund ning suurematel koorilaul ja rahvatants. Tänu meie toredatele õpetajatele on laste päevad vahvad ning täis erinevaid ja huvitavaid tunde.


cek1Kahel järgneval koolipäeval olid teemadeks “Sügis” ja “Lõikustänupühad”, kus lapsed õppisid eesti keeles, milline sügis välja näeb ja mis sügis meile annab. Käsitöös tehti taas palju vahvaid projekte sügise peale mõeldes. Kokanduses meisterdasid  lapsed maitsva küpsisetordi – selle magustoiduga on paljud meie lapsevanemad Eestis üles kasvanud. Küll oli hea!


Nendel päevadel alustas ka tegevust meie teatrigrupp. Plaanis on ise välja mõelda näidend ja see kooliaasta lõpus esitada kooli lastele ja külalistele.


Viiendal koolipäeval oli kaks teemat: “Kõik ametid on head” ja “Halloween”. Paljud õpilased tulid oma Halloweeni kostüümides ja ka õpetajad olid Halloweeni riietuses. Vanemad lapsed ragistasid oma päid juba keerulisema grammatikaga ja väiksemad tegelesid kõrvitsa uurimisega. Chicago Eesti Maja on koolipäevadel täis rõõmsaid särasilmseid lapsi, kes koos arendavad oma eesti keelt ja eesti meelt.


Lisaks koolipäevadele toimub ka teisi vahvaid üritusi. Oktoobris käisid meil Eestist külas klounid Piip ja Tuut. Lastele anti etendus, kus paljud said  võimaluse laval oma oskusi näidata. Nalja ja naeru oli palju.


Kuna sügis on käes, oli koolirahval võimalus kokku saada veel Chicago Eesti Maja talgutel, kus üheskoos tehti tööd, et meie armsa Eesti Maja ümbrus korras hoida.


Koolipäevadel on Chicago Eesti Maja täidetud toredate ja vahvate lastega. Alati ootame ka uusi õpilasi oma sekka. Suur rõõm on vaadata meie lapsi ja noori koos õppimas. Samuti on meie kogukonnal tore näha, et lastele antakse edasi, mis tähendab olla eestlane ja kui palju rikkusi kaasneb sellega, et meie juured on Eestis.


Ilusat sügist Chicago Eesti Kooli poolt ja kui kunagi peatute meie kandis, tulge kindlasti läbi.


Pille McQuillen


Autori fotod

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo