Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vana Hiina needus - “May you live in interesting times” – “Saa elama huvitaval ajal” -  paistab praegust ajastust hästi kirjeldavat. Viimase poole aasta jooksul oleme näinud nii Eestis kui ka Ameerikas ootamatuid poliiitilisi tulemusi, presidentide valimistest kuni valitsuse vahetamiseni. Mujal maailmas tõusevad äärmuslikud parteid, käivad lahingud ja sõjad, inimesi tapetakse ja inimesed põgenevad. Keegi ei tea, mida uus aasta võib tuua, kuid muresid on palju.


Jõulud on meil püha aeg. See püha annab meile võimaluse aega võtta ja meelde tuletada, miks meie seda pühitseme.  Jumal saatis oma poja Jeesuse maa peale inimkonda päästma ja igavest elu meile andma. Jeesuse sünd tõi rahvale rõõmu ja õnnistust. Sellel Jõulupühal proovime sellele mõelda ja sellest rõõmu tunda ja loodame, et unustame, kuigi ainult lühikeseks ajaks, maailma mured.  


Uus aasta toob meile uusi katsumusi. Kuid tuletame meelde, et Jeesuse pere pidi põgenema Kuningas Herodi eest, kes tahtis Jeesust tappa. Ja ristirahvas algaastatel kannatas palju oma usu eest.  


Meist igaüks teeb, mida ta saab, et oma muredega tegeleda, igaüks oma moodi. Samuti, kui mõtleme meie armsale kodumaale, on oht Eesti julgeolekule suurenenud viimasel ajal, mitmel põhjusel. Ameerika uue presidendi välispoliitika ei ole väljakujunenud. Teame ainult seda, mida tema oma valimiskampaanias on öelnud. Venemaa kavatsused on etteaimamatud, kuid peame valmis olema igaks võimaluseks.  


Selleks töötab Eesti Rahvuskomitee koos teiste Washingtoni organisatsioonidega, et selgitada uuele valitsusele ja Kongressile vajadust Ameerikal hoida kinni oma väärtustest ja lubadustest, mis juba ammu antud. Ameerika on kõige tähtsam Eesti liitlane.


ERKÜ soovib kõigile eestlastele ja nende perekondadele ja sõpradele ilusaid ja rõõmsaid Jõulupühi! Loodame, et uus aasta toob meile häid üllatusi ja vähendab muresid üle maailma.


Pühade tervitustega,

 

Marju Rink-Abel,


ERKÜ esimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo