Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ct ekCT Eesti Kooli kaks nooremat klassi esitasid näidendi “Restept jõulurõõmuks. Kuuldavasti on koostisainete hulgas armastus, lahkus, heanaaberlikkus, kallistused, musid, pühaõnnistus ja oma maitse järgi lund ja sädelevaid taeva tähti! Fotol on päkapikud Oliver Lamvol ja Allister Goven, Jõulurõõmu kokk Freyja Smith, jõuluhaldjad Melinda Siismets ja Annete Lamvol ning jutustajad Angelika Kingo ja Annike Müürsepp.    Foto Merike Siismets

 

Connecticuti Eesti Kooli pere hakkas juba varakult 3. detsembri päikselisel laupäeval sättima ja kogunema, et koos tähistada jõulupühade tulekut. Nagu juba kaua aega kombeks, peeti kooli jõulupuud Concordia luteri kiriku saalis Manchesteris. Kooli päkapikud koos vanematega  muidugi kiirustasid ja tegutsesid  ärevalt saali dekoreerimisel, harjutustel ja lava seadmisel, aga esinemiste ajaks oli saavutatud rahulik olme ja südamlik jõulutuju.  


Peo teadustaja Aleksander Lamvol kutsus esinejad lavale, ja küll oli salme, koorilaulu ja näitlemist, juba suurematest noortest pisipõnnideni välja! Oli naljakat ja pühalikku, oli naeru ja rõõmu. Teadustaja kutsus ka publikut kaasa laulma ja ka jagama oma jõuluaegseid traditsioone ja armsaid mälestusi kokkukogunenud rahvaga. Linda Linask meenutas ühislaulu “Lumehelbed” sünnilugu lumisel õhtupoolikul, nii nagu talle olid mõnikümmend aastat tagasi kirjeldanud selle armsa laulu autorid Leo ja Ida Virkhaus. See oli valgustav ja tore tutvustus, eriti kuna mitmed praeguste koolilaste vanemad ise laulsid seda laulu Connecticuti Eesti Kooli kooriga samal laval kui nad omakorda pisikesed olid.


Eeskava algas Karl Siismetsa esitatud luuletusega “Detsember“ (autor Maria Antons-Valner) ning selle järel esitasid õpilased Maria Siismets ja Maiki Müürsepp luulet “Pühade tulekul” (autor J. Oro). Connecticuti Eesti Kooli koor esitas kõlavalt laulud “Jõuluingel” ja "Talve võlumaa” koolijuhataja Laine Kingo klaveri saatel. Koolikoori esinemisele järgnes kirjeldus erilisest projektist, milles osalevad ka mitmed Connecticuti kooli lapsed – nimelt osaletakse noorte laulupeol Eestis 2017. aasta suvel! Selleks teevad pered ja lastekoori lauljad suuri ettevalmistusi, et lõpuks täita unistust esineda Tallinna laulukaare all. Rahval paluti toetada nende osalemist USA  Idaranniku laulukooris “Laulurõõm”. Igal juhul täitis lastekoori laul saali ilusate ja südamlike lauludega ning peomiljöö muutus aina mõnusamaks.


Nooremate klasside õpilased (vanemate koolivendade-õdede abiga) esitasid näidendi “Retsept Jõulurõõmuks”, aidates kõigil meeles pidada, et jõulurõõm tuleb südamest,  armastusest ja pühast õnnistusest,  mitte poodidest, kiirustamisest ega kinkidest. Jõulurõõmu tuleb jagada ja seda tegidki naeratusega Connecticuti kooli pisikesed päkapikud, kelmikad jõuluhaldjad ja nende tublid abilised. Näidendi kirjutas kooliõpetaja Leelo Linask ja seda juhatasid kooliõpetajad Ellen Müürsepp ja Leelo Linask.


Kui publik oli veelkord saanud osaleda laulurõõmu jagamises ühislauludes, esitasid  õpilased Sophia Lamvol, Kaili Linask ja Jaak Kõiva salmi “Oi, kui hea!”. Õpilased Jakob Kõiva ja Carter Linask esitasid luuletuse ““Enne pühi” (autor J. Oro) ning Hendrik Kingo ja Erik Saarela esitasid Leelo Tungali luuletuse “Jõulumaal”. Nagu kohane, lõppes kava Jõuluevangeeliumiga (lugesid  Maiki Müürsepp ja Maria Siismets), mille taustaks ilmus lavale traditsiooniline Jõulupilt, saateks klaveril mängitud “Püha öö”.


Tänu kõikidele õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele ilusa programmi läbiviimise eest!


ct ek2CT Eesti Kooli pere soovib kõigile rõõmsaid jõule ning rahulikku uut aastat!  Foto: Rein Linask

 

Kui ametlik kava lõppenud oli, luges praost Uudo Tari söögipalve ning rahvas kutsuti nautima rikkalikult kaetud einelaualt maiustusi ja täiuslikku jõulurooga, mille  olid korraldanud lapsevanemad eesotsas Peeter Müürsepa ja Kris ja Maria Kõivaga. Lapsed aga ootasid põnevusega Jõuluvana saabumist ning tegid aega parajaks, uudistades kooli toeks korraldatud loteriilaua ahvatlusi (korraldaja Helve Merend).

 

Connecticuti eesti gaidüksus Põhjatütred (juht ngdr. Ellen Müürsepp) pakkus müügiks ka kotikesi maitsvate omatehtud piparkookidega. Just siis, kui tundus, et enam Jõuluvana oodata ei jõua, kutsuti lapsed kokku, et kuulata pr Tiiu Ansoni poolt etteloetud Jõulujuttu. Loo lõppedes kõlas kardina tagant aisakell ja kardina avanedes ilmus ei keegi muu kui rõõmus habemik Jõuluvana ise! Siis algas õige trall, iga laps esitas oma pala, luule, laulu, salmi, triki, nõksu või isegi kelmika kodulooma(!) Jõuluvanale tänunumbriks. Jah, oli naeru, oli laulu, oli jõulurõõmu jagamiseks!


Connecticuti Eesti Kool tänab lisaks ülaltoodule ka kohusetundlikku koolijuhatajat Merike Siismetsa korralduse eest, tänu ka päkapikutaolistele abilistele Rein Linaskile ja Margus Laanele!


Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo