Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

haridusseltsi jouludPidulised New Yorgi Eesti Haridusseltsi jõuluõhtul, vasakult: Peeter Teedla, Toomas Sõrra, Anne Liisa Sarapik, Eha Brownell.   Foto: Anne Liisa Sarapiku facebooki lehelt. Rohkem pilte leiad New Yorgi Eesti Maja kodulehelt.

 

10. detsembril toimus järjekordne New Yorgi Eesti Haridusseltsi meeleolukas jõulupidu traditsiooniliste Eesti jõuluroogadega. Pidu toimus kringli- ja hõõgveinilõhnalises New Yorgi Eesti Majas vanade ja uute sõprade seltsis.


Õhtu algas kokteilitunniga baaris, mille jõulumuusika, ehitud kuusk, küünlavalgus ning jõuluroogade hõng tegid hubaseks ja koduseks.


haridusseltsi joulud2

 

Kokteilitunnile järgnes pidulik kontsertōhtusöök suures saalis, mille täitis 9 laudkonda külalisi. Noorim külaline oli kolme ning vanim 97-aastane. Päris viimasel hetkel lisasime ühe laua veel, sest oli inimesi, kes juba jõuluhõngulises Eesti majas olles soovisid meie peole edasi jääda. Kui kõik olid endale leidnud lauas mugava koha, algas kontsert ingellikult võimsa ning kaasahaarava New Yorgi Eesti Segakoori lauluga „Püha öö“ nii inglise kui ka eesti keeles. Kolmandat salmi lauldi juba ühiselt külalistega. Järgnes ligi tunnine kontsert koori ja solistidega. Üks lauljatest oli meie õhtule lennanud lausa Georgiast. Lauldi nii tuntuid kui ka vähemtuntuid jõululaule, mis tõid naeratuse näole, soojuse südamesse ning lõid meie jõulupeol suurepärase atmosfääri.


Järgnes  dr Sõrra tervituskõne, mille sõnum kõigile südamesse helisema jäi: "Armsad külalised, ärge unustage unistamast, seadke endale eesmärgid ja tehke oma unistused teoks. Kõik on hästi ja kõik läheb hästi!"  Selles kõnes oli nii positiivsust, jõudu kui ka tänulikkust, et meid nii palju taas kord oli kokku tulnud.


Lõpuks oli järg õhtusöögi käes. Laual olid verivorstid, kartulid, hapukapsas, rosolje, peedisalat ning köögi poolt kingitusena sült. Oli lõpuks ka natuke aega lauakaaslastega vestelda. Minu lauas istusid ema ja tütar, kes olid vaid neljaks päevaks New Yorki Eestist külastama tulnud. Reisiplaani tehes uurisid nad, mis Eesti Majas toimub ning otsustasid meie jõulupeole tulla. Minu rõõm oli kirjeldamatu. Nad läksid koju tagasi sooja tundega südames, et suures linnas on alati olemas koht, kuhu jälle tagasi tulla ja kus alati oodatakse.


Õhtu lõppes piparkoogikooki ja kringlit süües, teed-kohvi juues ning jõululaule lauldes.


Pidu oli kaunis ja armas ning nagu peakorraldaja Carl Skonberg oma kõnes mainis, oli see ilus jõuluhooaja algus.


Suur tänu juhatusele, maja personalile ning köögile meeldiva koostöö eest, koorile ning koorijuhile meie peol esinemise eest. Samuti südamlik tänu külalistele, et leidsite aega meiega ühineda.  Häid jõule ning toredat uut aastat kõigile!

 

Tekst ja foto:


Kadri Gilman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo