Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

jarvemetsaMõned eesti skaut- ja gaidpere liikmed vastu võtmas jõulupühi Metsajõulupuul Järvemetsal. Foto: Rein Linask

 

jarvemetsa2Õpetaja skm Thomas Vaga, Eesti Skautide Liidu peaskaut skm Rein Linask ja nskm Silver Laur nautimas head seltskonda ja rikkalikku traditsioonilist jõulurooga.   Foto: Leelo Linask

 

10. detsembri külm tuul ja madalad kraadid ei jahutanud seda südamesooja, mida oli tunda Eesti USA Skaut- ja Gaidmalevate Metsajõulupuul. Külaliste saabumisel olid aukonsul J. Kaivu nimeline peamaja ja laagri õu koduselt ja rõõmsalt kaunistatud ning peamaja saalis praksus juba ammu kaminas soojendav tuli. Köögi perenaised kindlustasid, et mõnusad jõuluroogade lõhnad tekitasid kohalolijatele kohe uksest sisse astudes hea isu.

 

jarvemetsa3Päris küünlavalgusel koguneti õues ümber värvidega sädeleva kuusekese ning lauldi koos jõululaule ja kuulati  õpetaja skm. Thomas Vaga jõulukõne. Seal ilusal õuel ei olnud võimalik mitte imetleda seda helendavat ja suurt superkuud kuuse kohal, mis ehtis taevast ja valgustas skautide-gaidide pere koosolemist. Tuppa tulles lauldi edasi ning soovijatel oli võimalik koos meisterdada endale koju kaasavõtmiseks looduslikke jõuluehteid.

 

Väikses seltskonnas jagus naeru ja jõulutunnet igale ning söögilauas oli palju, mille eest tänu anda. Suur tänu köögi perenaistele (Lea Kiik, Linda Linask ja Leena Kangro) ja dekoreerimispäkapikkudele (Hillevi Ets, Linda ja Merike Kangro). Samuti südamlik tänu õpetaja Vagale ja pr Airi Vagale. kui ka suuremate tublitele lastele. Loomulikult olid just kõige pisemad ja agaramad lapsed päkapikkude rõõmustajateks!

 

Õhtu jätkus hubases miljöös jõulumuusika- ja lauamängudega. Tore oli mälestusi jagada ammuste sõpradega ning jagada seda hubast soojust nii toas kui õues, mis koos olles tekkis kaminast, õuelõkkest ja muidugi südametest!

 

Järvemetsa looduses on parim koht, kus tervitada Jõulupühade saabumist.

 

Pühapäeval hommikul, teisel advendil, ärgati päiksepaistelisele ilmale ja tähelepanelik skaut-gaid sai tervitada ka metsaperet hommikuhärmatisest sädeleval maastikul.

 

Eesti Skautide Malev USAs ja Eesti Gaidide Malev USAs tervitavad kõiki sõpru ja toetajaid ning soovivad teile tegusat uut aastat!

 

skm. Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo