Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

voistlusKüpsetusmeistrid Tina Schendt, Maret Keskula, Maria Nigul, Aarne Laanemaa, Sharon Lindemann, Gary Lindemann, Liisi Vanaselja ja Silvia Vaher koos oma loominguga.   Foto: Siiri Lind

 

Kes juhtus laupäeval, 21. jaanuaril Eesti Maja uksest sisse astuma, leidis eest usinad kringli- ja koogimeistrid askeldamas ja viimast lihvi andmas oma loomingule. Tasapisi hakkas maja täituma ka degusteerijatega. Ürituse algus tuli küll veidi edasi lükata, kuna New York’is toimuvad meeleavaldused põhjustasid liiklusummikuid ja kogu transport kulges teosammul.


Aga peale 45 minutilist hilinemist oli enamus osalisi kohale saabunud ja kringlite ja kookide defilee saabus baariruumi.


Ürituse peakorraldaja Liisi Vanaselja tervitas kõiki ja seletas hindamise korda. Nüüd oligi järg maitsta paremaid palasid. Hindamise tegi keeruliseks asjaolu, et kõik maitses oivaliselt. Juurde pakuti ka kohvi ja isegi või oli laual neile, kellele seda meeldis kringlile määrida ja kes ei hoolinud kaloritest.


Kui hääletuslehed olid ära antud, siis asus erapooletu komisjon häälte lugemisele. Osalisi oli umbes 50, kellest mõned olid saabunud üpriski kaugelt. Kõigil oli lõbus meeleolu ja hea tuju.


Varsti selgusid ka võitjad. Parima kringli küpsetas  Tina Schendt ja parima koogi küpsetaja tiitel läks Aarne Laanemaale. Võitjaid autasustati diplomite ja rahaliste autasudega.


Peale ametliku võistluse lõppu jäid paljud veel aega veetma Eesti Maja baari. Nii kujunes see laupäeva pärastlõuna umbes poolesajale inimesele meedivaks elamuseks ja hakati juba arutama, millise toidu konkurssi korraldada järgmisel aastal. Kui kellelgi on häid ideid selles suhtes, palun andke teada. Kohtume jälle 2018.


Mari Vanaselja


Rohkem fotosid Vaba Eesti Sõna Facebooki lehel

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo