Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

joulupiduBostoni Eesti Kooli õpilased loevad jõuluvanale luuletust. Vasakult: Amilia Talluri, Isabella Branzetti, Norah Kaps, Miira Engelhardt, Mikk Beckles, Hendrik Branzetti, Enrik Attemann, jõuluvana ja Epp Sonin (laval). Foto: Paul Branzetti

 

10. detsembril kogunes Bostoni Eesti Seltsi rahvas jõulujumalateenistusele ja jõulupeole. Jutluse pidas õpetaja Udo Tari, ilusaid laule laulsid nii kirikus kui peosaalis Epp Sonin ning Bostoni Eesti Kooli lapsed Jeffers Engelhardti juhtimisel. Oksana Panahi koos abilistega valmistas uhke ja maitsva jõuluroa verivorstide, hapukapsa ja kartulitega ning kohvilaua magustoiduga. Riina Viise iga-aastaselt jõululaadalt sai osta tema tehtud ilusat käsitööd, jõuluehteid ja jõulukaarte. Müügil oli ka rohkesti teisi asju.  

                                                                             
Seltsi juhatus korraldas vahva loterii ja oksjoni. Tulise elava oksjoni lõpul võitis Ants Hartmann endale ilusa Eduard Wiiralti kunstitöö “Viljandi maastik”, mille Jaak Juhansoo oli seltsile lahkelt annetanud. Ka uhke jõulukorv koduse moosi, verivorstide, rukkileiva, šokolaadi ja jõuluehetega sai peo lõpuks müüdud.  


Jõuluvanagi jõudis peole, sest Epp Sonini ja rahva jõululaulude laulmine oli kaugele kuulda. Jõuluvanale esitamiseks olid koolilapsed selgeks õppinud luuletusi, laule, klaveri-, kandle- ja flöödilugusid ning vitsakimpu polnud jõulutaadil tarvis kasutada. 

 
Paul Attemann

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo