Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

koorFoto: St. Vladimir’s Seminary

 

Eesti Filharmoonia Kammerkoori Ameerika Ühendriikide ja Kanada turnee muljetavaldav avakontsert New Yorgis soojendas klassikalise muusika austajate südameid.


Küünlakuu esimesel päeval toimunud kontsert Kaspars Putninši dirigeerimisel St. Ignatius Loyola kirikus oli erakordne muusikaline elamus. Koori repertuaaris oli seekord üksnes Arvo Pärdi muusika, mille vahele oli põimitud loo Annum per Annum meisterlik oreliesitus orelimeistri K. Scott Warreni poolt.


Kontsert toimus Sacred Music in a Sacred Space programmi raames, mis keskendub sakraalse koori- ja orelimuusika esitamisele. Suursuguse barokkstiilis kiriku võlvkaarte alla kogunenud publik oli lummatud muusika kaunist kõlast ning see soe vastuvõtt annab lootust, et tee Filharmoonia Kammerkoori taas New Yorki toob.


Kontserdi järel toimus kiriku, kultuuriministeeriumi ja peakonsulaadi poolt ühine vastuvõtt koori tänamiseks ja Eesti Vabariigi peatsele 99. sünnipäevale austuse avaldamiseks. Vastuvõtule olid oodatud kõik kontserdikülastajad.


New Yorgis tegutseva keskuse Arvo Pärt Project eestkõneleja ja raamatu “Arvo Pärt – Out of Silence” autor Peter Bouteneff tõdes oma sõnavõtus kaunilt, et meil ei oleks Arvo Pärti ilma Eestita. Õhtule lisas meeleolu külalistele lahkudes kingitud suveniirikotid Eestit tutvustava info ja Eesti leivaga, mida spondeeris Amest Food.

Eva-Maria Liimets
Eesti peakonsul
New Yorgis

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo