Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Stanfordi Ülikooli Raamatukogu korraldab 2018. aastal Stanfordi ülikoolilinnakus mastaapse Balti konverentsi, millega tähistatakse kahte ajaloolist verstaposti – 50 aasta möödumist akadeemilise Balti õpingute seltsi AABS (The Association for the Advancement of Baltic Studies) asutamisest ning Eesti, Läti ja Leedu vabariikide 100. aastapäeva.

 

Ingliskeelse pealkirjaga konverents “The 2018 AABS Conference at Stanford University: The 100th Anniversary of Baltic Independence” toob kokku Balti õpingute huvilisi kogu maailmast ning ühtlasi tihendab Balti ja Stanfordi teadlaste koostööd. Konverentsi akadeemiline programm leiab aset 1.–3. juunil 2018 Stanfordi ülikoolilinnakus ning koosneb paneeldiskussioonidest, ümarlaudadest ja töötubadest 16 valdkonnas. Lisaks korraldatakse konverentsi raames neli peaesinejate ettekannet, vastuvõtte ja koosviibimisi, filmilinastusi, näitusi ja Stanfordi ülikooli Balti kogusid tutvustavaid ringkäike.

 

Konverentsi eesmärk on tõsta esile Balti õpingute saavutusi 100 aastat pärast Eesti, Läti ja Leedu  iseseisvumist ning 27 aastat pärast nende riikide taasiseseisvumist. Teiste seas küsitakse, miks on Balti õpingud tänapäeval olulised, milliseid kokkupuutepunkte on Balti ja Ida-Euroopa õpingutel ning kuidas suhestub antud regioon globaalsete ja rahvusüleste trendidega, sealhulgas populismi kasvu ning suureneva poliitilise ebastabiilsusega. Konverentsi raames juhitakse tähelepanu nii olulisematele akadeemilistele suundadele kui ka mäluasutuste ja digitaalhumanitaaria rollile Balti õpingutes.

 

Konverentsi peaesinejad on hinnatud teadlased ja kõnelejad Vaira Vike-Freiberga, Agnia Grigas, Lauri Mälksoo ja Norman Naimark. Konverentsi programmi korraldamise eest vastutavad enam kui viiskümmend tunnustatud teadlast ja spetsialisti Balti riikidest, Ameerika Ühendriikidest ning Kanadast.

 

Konverentsi korraldajad võtavad kuni käesoleva aasta 15. oktoobrini vastu ettekannete,  paneeldiskussioonide, ümarlaudade ja töötubade taotlusi. Eriti oodatud on paneeldiskussioonide ja ümarlaudade taotlused, mis keskenduvad erialadevahelistele ja võrdlevatele teemadele. Taotlusi julgustatakse esitama nii tunnustatud teadlasi kui ka doktorante ja magistrante. Samuti on oodatud konverentsi programmi läbiviimiseks mõeldud rahalised annetused kõigilt neilt, kes soovivad ühes maailma tippülikoolis Balti konverentsi korraldamisesse ja Balti riikide 100. aastapäeva tähistamisesse aktiivselt panustada.

 

Enam kui 200-liikmelise osalejaskonnaga AABSi konverentsid on ühed suuremad Balti õpingute alased rahvusvahelised konverentsid maailmas, mida korraldatakse iga kahe aasta tagant erinevates  tippülikoolides. Viimased AABSi konverentsid leidsid aset Pennsylvania ülikoolis (2016), Yale’I ülikoolis (2014) ning Illinois-Chicago ülikoolis (2012).

 

AABS on maailmas ainulaadne akadeemiline Balti õpingute selts, mille globaalse liikmeskonna hulgas on teadlasi Põhja-Ameerika, Eesti, Läti, Leedu, Rootsi, Soome, Saksamaa, Austraalia, Suurbritannia,  Venemaa, Iisraeli, Jaapani jt teadusasutustest. Stanfordi Ülikooli Raamatukogu näol on tegemist tunnustatud teadusraamatukoguga, mille Balti kogud on ühed tugevaimad Ameerika Ühendriikides. Lisaks tegeleb raamatukogu aktiivselt Balti projektide ja ürituste toetamise ning Balti õpingute  edendamisega nii Stanfordi ülikoolis kui ka mujal.

 

2018. a AABSi konverentsi kinnitatud sponsorid on Stanfordi Ülikooli Raamatukogu, Leedu aukonsul San Franciscos, Hooveri Instituudi Raamatukogu ja Arhiiv, AABS, Leedu Vabariigi Peakonsulaat Los Angeleses, Stanfordi ülikooli ajaloo osakond, Eesti Suursaatkond Washingtonis ja Leedu Suursaatkond Washingtonis.

Rohkem infot konverentsi kohta leiab selle kodulehelt: http://aabs2018.stanford.edu

Liisi Esse, Ph.D.

Assistant Curator for Estonian and Baltic Studies,
Stanford University Libraries

Vice President for Conferences, AABS

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

http://aabs2018.stanford.edu/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo