Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sündisin 1989. a. Stockholmis, pärast Eesti taasiseseisvumist kolisime perega Eestisse. Järgnevatel aastatel on erinevad asjaolud viinud mind mõneks ajaks elama nii Portugali, Londonisse kui ka Lääne-Viru metsadesse telkmantli alla, et teenida aega õhutõrjes. Praeguseks hetkeks olen ajutiselt maandunud Brüsselis. Plaan on peatselt Eestisse tagasi tulla ning jätkata tööd oma koduriigi hüvanguks.

 

Alustasin oma üliõpilasteed Tartu Ülikoolis ja jätkasin Ühendkuningriigis Essexi ülikoolis poliitika ja Inglise õiguse valdkonnas. Minu üheks eesmärgiks oli omanda õpingute ajal võimalikult palju kogemust nii praktika kui suveülikoolide kaudu. Minu peamine huvi oli sel ajal ja on ka praegu Eesti välis- ja  kaitsepoliitika. Nende aastate jooksul õnnestus mul läbida praktikad Riigikantseleis, Kaitseministeeriumis, Eesti esinduses ÜRO juures, kommunismi kuritegudega tegeleva SA Unitase juures ning Euroopa Parlamendis.

 

Enda kogemus näitas, et praktikaga kaasneb alati palju keerulisi aspekte, seda eriti välismaal. Kohe tekkis küsimus, kuidas finantsiliselt toime tulla: kuhu end majutada, kuidas tagada endale söök ja vajalikud vahendid ühistranspordi jaoks ja mil moel katta muud igapäevased kulud.

 

Kuna minul endal palju raha polnud, tuli improviseerida ja kasutada pisut kavalust. Tuli taotleda kõiki  võimalikke stipendiumeid ja kontakteeruda sugulaste, sõprade ja tuttavatega, kes sel ajal antud linnades elasid. Vahel tuli magada hosteli narivoodis, jagades tuba 40 pidutseva inimesega, ja minna järgmisel hommikul varakult kuulama Julgeolekunõukogu istungit. Tuli leida odavaimad lennupiletid ja kõiksugused ühendused läbi kaugete lennujaamade ja kasutada veel palju muid sarnaseid trikke. Juba taoline improviseerimine ja lahenduste leidmine on omaette õppetund.

 

Pean väga oluliseks seda, et rohkem Eesti noori otsustaks panustada enda aega ja entusiasmi Eesti riigi arengusse, olgu diplomaatia, riigitöö, poliitika, kaitseväe või millegi muu kaudu. Seepärast soovin  toetada noori, kellel jääks väga oluline ja vajalik kogemus saamata finantsvahendite puudumise tõttu.

 

Kuna enamasti on riigisektori praktikakohad tasustamata ja sellest tulenevalt on praktika sooritajatel keeruline toime tulla, olen otsustanud anda kaks korda aastas välja stipendiumi Eesti noorele, kes asub praktikale Eestis või välisriigis, hõlbustamaks tema toimetulekut praktikaperioodi vältel. Stipendiumi suurus on 650 eurot.

 

Tuleb meeles pidada, et ka palju Eesti noori elab hetkel välismaal. Kui neil oleks soov teha praktikat mõnes Eesti asutuses, siis on ka nende kandideerimisevaldused väga teretulnud.

 

Kandideerimise tähtaeg on 1. juuli 2017.

 

Esimene stipendium antakse välja 15. juulil 2017.

 

Illimar Lepik von Wirén

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo