Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 5328

Foto 24. märtsil toimunud Esto2019 Helsingi komitee loomise koosolekult Eesti Suursaatkonnas Helsingis.

 

PRESSITEADE 24. märts 2017 Helsingis

Järgmised ülemaailmsed eestlaste päevad algavad 27. juunil 2019 Helsingis, et sealt juba 29. juunil edasi liikuda Tartusse ning 1. juulil Tallinnasse.

 

#Esto2019 korraldamist arutati 24. märtsil Eesti Suursaatkonnas Helsingis, kuhu olid kogunenud lisaks Esto2019 Peakomitee liikmetele kohalike eesti ühingute esindajad, aktiivsed eestlased Soomes, kes  asutasid plaanide elluviimiseks Helsingi korralduskomitee.

 

#Esto2019 peamine eesmärk on tuua üle maailma laialipillutatud eesti kogukonnad taas kokku, tugevdada globaalset eestlust, eesti meelt ja ühtekuuluvustunnet. Määravaks ajavalikul on üldlaulu- ja tantsupidu, mis algab 5. juulil 2019. Seepärast algabki ESTO nädal varem, et võtta aega aruteludeks ja ühistegevusteks Helsingis, Tartus ja Tallinnas.

 

#Esto2019 algus Helsingis on sümboolse tähendusega. Soomes on suurim eesti kogukond. Samas aga killustatud ja hapra eesti identiteediga. Kohaliku eestlaskonna inspireerimiseks ja toetamiseks toimubki traditsiooniline Rahvuskongress Helsingis, kus arutatakse, kuidas võõrsil elades saab eestlaseks kasvada ja jääda ning oma päritolu üle uhkust tunda.

 

Esimene globaalne eestlaste kokkutulek, hilisema nimega ESTO, toimus Torontos aastal 1972 ning edaspidi on ESTO-d toimunud iga nelja aasta järel. 1976 Baltimores, 1980 Stockholmis, 1984 Torontos, 1988 Melbourneis, 1992 New Yorgis, 1996 Stockholmis-Tallinnas, 2000 Torontos, 2004 Riias, 2009 Münsteris, 2013 San Franciscos.

 

#Esto2019 näib kujunevat tõeliselt globaalse ja kõrgetasemelise osavõtuga ürituseks. See on üritus, mille raames saame üheskoos tähistada ka Eesti riigi 100. sünnipäeva, mis kestab teatavasti kuni 2. veebruarini 2020.

 

Sirle Sööt
ESTO2019 Peakomitee esimees

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo