Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 1277

Märt Agu rahvatantsijad (Märt Agu teine vasakult tagumises reas). Kõik fotod: Agu Ets

 

21. märtsil randus Allure of the Seas Labadee poolsaarel Haitis, kus toimus rannapidu ja kus pakuti ka muid seiklemise võimalusi. Inimesed rannas lõõgastusid palmipuude all, ujusid, mängisid kaarte ja maitsesid kohalikke karastavaid jooke. Teised vaatasid müügile pandud Haiti käsitööd ja toetasid kohalikke inimesi ostudega.

 

Järgmisel päeval peatus laev Falmouthis, Jamaicas, kus mitmed tegid väljasõite saare loodust vaatama. Teised eelistasid taas lebada ilusal rannaliival ja mõned seiklejad külastasid kohalikke sadamakõrtse.
KLENK-IEP kava jätkus 23. märtsil Eesti Galakontserdiga, milles osalesid Märt Agu tantsijad, ansambel „Võlukeeled” ning Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoor. Kava koostaja ja tantsuseadete autor Märt Agu oli valmistanud hoogsa ja energilise programmi, millele publik elas kaasa. Enne kontserti tervitas Rein Luning kõiki kohalviibijaid ja teatas, et kruiisilaeva pardal on eestlasi mitmelt maalt, lõviosa USAst aga ka Eestist, Kanadast, Rootsist ning üks esindaja Austraaliast.

 

IMG 1266

Anne-Ly Reimaa ja Rein Luning ootavad Galakontserti algust.

Rein ütles, et kruiis on esimene üritus juubeliprogrammis „Eesti Vabariik 100” ja siis tutvustas Kultuuriministeeriumi nõunikku Anne-Ly Reimaad, kes rääkis, kuidas EV 100 pidustused kestavad ligi kolm aastat ning tähistavad tähtsamaid verstaposte EV sünniloos. Lõpuks rõhutas AnneLy, et kõik eestlased on olulised vaatamata sellele, kus nad laias maailmas elavad. Ta tänas kõiki korraldajad ja esinejaid, kes KLENK-IEP programmile sisu annavad. Lõpuks tänas Rein Luning ka Arvi Karotami, Märt Agut ja ansamblit „Võlukeeled” programmi sisustamise eest.

 

Kõlas Tanel Padar and the Suni Welcome to Estonia ja rahvatantsijad tulid hoogsa tantsusammuga lavale. Pidu oli alanud! Järgmist kolm tantsu: Kaerajaan, Jooksupolka ja Nädalalugu sulasid üksteisega kokku nii, et laval polnud vaikset momentigi. Rahvatantsijad hõivasid oma elavate ja põnevalt  koreografeeritud tantsudega kogu laia lava pinna.

 

Rahvatantsijatele andis hingetõmbeks aega meeskoori lavaletulek. Esimeseks lauluks esitatati Jaan Tätte Väike neid ehk Dollarilaul, millele andsid ilmet meesrahvatantsijad koos Märt Agu soologa.

 

IMG 1263 

Meeskoor enne lavale minekut.

 

Jätkates meeste teemal laulis meeskoor Humal, millele järgnes iiri rahvalaul Kus on mu piip ja tobacco? mida saatis Rein Pärtma lõõtspillil. Vahepeal olid rahvatantsijad riideid vahetanud ja nägid nüüd välja nagu meremehed ja - naised triibulistes särkides ja seelikutes, tantsides mõlemale laulule kaasa. Tantsimine jätkus ka meeskoori laulude Viljandi paadimees ja Merimees saatel.

 

Lavale tuli noorte viiuldajate ansambel „Võlukeeled”, kes koos meeskooriga esitasid Saaremaa valsi. Esimese salmiga tantsisid rahvatantsijad kaasa, aga siis tuldi lavalt maha ja võeti pealtvaatajaid (kaasa arvatud allakirjutanu) tantsima lava ees ja vahekäikudes.

 

 

IMG 1254

Ansambel “Võlukeeled".

 

Ansambel „Võlukeeled” kandis ette mitu lugu Maila Laidna klaverisaatel. Muusikaliselt kirjus kavas oli Lõbus polka, Kaunis uinuja, Laulu tiibadel, Kreeka sirtaki, Tico tico na fuba ja Apelsini õis, mida ameeriklased tunnevad Orange Blossom Special nime all. Eesmängijad olid Ingmar Kiviloo, Karolina Kuppart ja Niah Isabel Dunning. Järgnes Eesti filmimuusika popurrii, millele tantsisid kaasa rahvatantsijad lakkamata energiaga.


Kava lõpul esitati Puntratants ja Kõrtsiruum ansambli „Kihnu poisid” muusika saatel. Tantsudele oli uue koreograafia loonud Märt Agu, kelle üheks eesmärgiks on luua uusi tantse, mis peegeldavad igapäevast elu.


Finaaliks tulid kõik esinejad lavale ja esitasid rahvatantsude popurii, mis lõppes hoogsa Kaerajaaniga. Hoogsast tantsuettekandest vaimustatud publik nõudis lisapala ja ühisansambel kordas Kaerajaani. Publikut julgustati kaasa tantsima, mida paljud ka tegid.


Vaimuka kava koostaja Märt Agu ütles oma esimesel päeval peetud loengus, et rahvatantsul on viis elementi: muusika, sammud, kostüümid, seade ja süda. Kõiki neid elemente oli esinejates näha ja tunnetada küllaga.


Järgneb


Agu Ets


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo