Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kirjanik, muusik ja kunstnik Mart Sander kirjutas 2015. a., Eesti 1939 - 1941, ajalool põhineva romaani "Litsid " 1. osa.

 

Kõik vallutatud väikerahvad olid vallutajate silmis litsid. Mart Sanderi romaan näitab, kuidas kulges elu ühes pealinna "Härrasteklubis" nendel pöördelistel aastatel, millised muutused tuli neil üle elada ja kuidas nad selle vastu võtsid.

 

Romaan osutus erakordselt populaarseks ja sellest anti välja mitmed kordustrükid. Raamatukogudes on raamatule pikad laenutamisjärjekorrad. Tänaseks on ilmunud juba romaani 2. osa ja kavandamisel 3. osa.

 

Eesti telekanal TV 3 on alustanud selle romaani ekraniseerimist. Võtted on alanud ja ekraanil näeb teleseriaali alates sügishooajast. Leitud on imeline võttepaik - Sausti Mõis. Loomulikult läheb ühe ajaloolise teleseriaali tootmine väga kalliks, eelarve on suurem kui telekanal rahastama nõustub, seetõttu on Mart Sander, nii autori, stsenaristi kui režissöörina oma raha viimseni mängu pannud ja nüüd palunud  ühisrahastuse, Hooandja, abil võtted siiski käigus hoida.

 

Võimalus teleseriaali kulgu vaadata ja võimalusel toetada on lingilt: http://www.hooandja.ee/projekt/teleseriaal-litsid

 

Lugupidamisega

Irene Lembi Eonurm

 

irene.eonurm.ee

 

PS. Mart Sander väga võimeka ja produktiivse loomeinimesena sai oma kulu ja kirjadega valmis täispika psühholoogilise trilleri (ilma igasuguste õuduselementideta!) "Behind The Random Denominator", mis esilinastub 28. aprillil 2017 Haapsalu Õudusfilmide Festivalil - HÖFF-il. Sama (mono) etendusega käis Mart Sander ka mõne aasta eest New Yorgis Broadwayl.

 

I.L.E

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo