Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

365115h6948t28

Uus eesti keskus ehitatakse plaanide kohaselt Madison Ave 9, Tartu Kolledzhi juurde. Foto: estoniancentre.ca

 

Toronto Eesti maja aktsionärid otsustasid 25. aprillil peetud koosolekul 2/3 häälteenamusega maja maha müüa.

 

Hoone eest loodetakse saada ligi 16 miljonit dollarit, mis loodetakse kasutada teise eestlaste kooskäimiskoha Tartu kolledži laiendamiseks.

 

Toronto Eesti Maja on 1891. a. ehitatud endine koolihoone, millele on aastate jooksul tehtud juurdeehitusi, kuid mis suures osas on tänaseks halvas seisus.

 

Tartu Kolledžisse on praeguseks viidud ka Toronto eestlaste arhiiv. Maja müügile vastuseisjad kardavad, et suurem osa uuest hoonest üüritakse välja ja eestlastele seal ruumi ei jagugi.

 

Ühena on vastu Eesti Kultuuri koda, kuna Eesti maja näol on tegemist ajaloolise hoonega. Koja eestseisuse liige Mark Soosaar ütles ERR-ile, et Eesti maja on kogukonna jaoks pühapaik ja sellega on paljudel isiklikud seosed, see asub ka väga looduskaunis kohas, kuhu uusi hooneid väga raske püstitada.

 

VES/ERR 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo