Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2017 BES Suvepaev 15

65 inimest kogunes Liivi rannas Bostoni Eesti Seltsi suvepäevadele. Fotod: Renee Martinez

 

Soojal ja päikepaistelisel päeval toimusid Bostoni Eesti Seltsi iga-aastased suvepäevad Liivi rannas Middletown, Rhode Islandil.

 

19.-20. augustil kogunes umbes 65 inimest, kes olid tulnud nii lähedalt kui ka kaugelt (Marylandist, New Jersey’st, Los Angelesest ja Ann Arborist). Järjekordselt võttis Tiina Liiv meie seltskonna lahkelt vastu oma kaunis mereäärses aias.

 

2017 BES Suvepaev 82

Andreas Sambrano, Madis ja Louise Idarand jälgivad murumänge. Foto: Renee Martinez

 

Kell kaheks päeval oli juba mitu külalist kohale jõudnud, et seda päeva nautida. Paljud käisid meres suplemas, võrkpalli mängimas või suheldi niisama omavahel nii uute kui vanade sõpradega. Riina Viise-Magi müüs ilusaid isetehtud puupõletuse käsitöid ja ehteid oma väikesel laadal, mida ta oli mändide varju üles seadnud. Kõrval valmistas peo pereemand Ingrid Martins koos abilistega sööki. Grillil särisesid maitsvad suitsutatud poola vorstid ja taimetoitlastele eriburgerid. Lauad olid ilusti kaetud sini-must-valgete laudlinadega. Peale söömist juhatasid David ja Kerly Way toredaid murumänge, kus osalesid nii lapsed kui ka lastevanemad. Nii palju kilkamist, kisa ja naeru oli kuulda, et aru ei saanud, kellel oli toredam!

 

2017 BES Suvepaev 19

Nõbud Karin (Liiv) Holt ja Aini Maripuu nautimas päikest ja sõprust.

 

Päikeseloojangul hakkasid esimesed külalised juba kodu poole liikuma. Aga mitte kõik! Kamp lapsi leidsid oma taskulambid, mida nad olid telkimiseks kaasa toonud ja nii hakkas uus mänguhoog pihta. Lapsed jooksid pimedas üksteise järgi ümber maja, läbi aia ja puude vahelt. Kui rannas süüdati lõke, suundus laste mäng ka rannale. Enam üksteist ei otsitud taskulambituledega, vaid alustati uut mängu, kus otsiti rannakivide vahelt ja kaldavõsast varandust, mida piraadid olid mingil ajal sinna ära peitnud. Lapsed korjasid hunnikute viisi rannas prügi, väikesi plastpudeleid ja suuri metallist laudu. Uhkesti näidati siis oma leide vanematele. Mõned tirisid oma kõige väärtuslikumad aarded telkidesse ja järgmise päeva hommikul vedasid need koju. Samal ajal käis lõkke ääres ilus kitarri- ja mandoliinimuusika ning laulud kõlasid säravate tähtede all. Pärast seda, kui lapsed olid telkides magamiskottidesse tudule pugenud, õnnistas naabrite lõke meid ilutulestikuga! Aeg oli nüüd ka vanematel magama minna!

 

Juba vara hommikul keetis Tiina Liiv kohvi külalistele, kes aeglaselt telkidest välja ronisid. Peale isetehtud hommikusööki, mis koosnes kodusuitsetatud lõhest, kartulisalatist ja kuumadest pannkookidest, hakkas peojärgne koristamine, kus aitasid kaasa ka lapsed koos vanematega. Pererahval oli hiigla hea meel kuulda, et rand oli ka eelmisel õhtul nii hästi puhtaks tehtud. Aga veel enne kui keegi koduteele suundus, käisid külalised viimast korda meres suplemas!

 

Paul Attemann

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo