Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

17 12 3 Segakoor Concert

New Yorgi Eesti Segakoori kontsert 3. detsembril 2017. Foto: Al Brownel

 

Tänu mitmetele New Yorgi Eesti Segakooris laulvatele  ameeriklastele ja lauljate abikaasadele saabus 3. detsembril Lexingtoni Avenue kirikusse peale eestlaste hulgaliselt ka ameeriklastest pereliikmeid ja sõpru. Algas ju Lex. Avenue kirikus esimene advent NYE Segakoori kirikukontserdiga.

 

Minul oli üle hulga aja võimalus publikust nautida NYE Segakoori esinemist, kuna isiklikel põhjustel ei saanud ma seekord lauljana osaleda. Koor on hulgaliselt kasvanud, juurde on tulnud mitmeid noorliikmeid, kahjuks küll peamiselt naishääli.

 

23-pealine koor esitas kontserdi esimeses osas nii eesti kui ingliskeelseid jõululaule. Kiriku võlvide all kõlasid pühademeeleolu loovad H. Tobias-Duesbergi “Jõuluööl” ja rahvaviis “Üks roosike on tõusnud”. Heakõlalise “What Child Is This” esitasid solistid Leila Roos, Heili Springstein, Gerda Vellore ja viiulil Elsa Dial. Kavas oli ka Howard Cable “Ding Dong! Merrily On High”, mida osaliselt lauldi eesti keeles “Kill Kõll…” Selle osa lõpetas Adolpe Adamsi “O Holy Night!” Leila Roosi soologa.

 

Õpetaja praost Uudo Tari poolt oli lühike ingliskeelne advent-meditatsioon “A Time for Singing”, mis tõstis esile laulu tähtsust piiblinäidete varal.

 

Järgnes kontserdi teine osa, mida võiks vast võrrelda kui “katsekaku maitsemist”  tuleval aastal 1. aprillil toimuva Esto-Atlantise koori esitatavast “EV100” kavast  Lincoln Center’i Alice Tully Hall’is. Kirikus esitati viis pala Helen Tobias-Duesbergi ja Rudolph Tobiase heliloomingust. Võib vaid ette kujutada, kui võimsalt saab helisema eesti helilooming sellises kõrgetasemelises esituses Alice Tully Hall’is koos Eesti Seltsi Segakoori lauljatega Tallinnast, Kraftkaaliani lauljatega Stockholmist, Ööbiku kooriga Torontost ja kus on ka kaastegev USA Idaranniku lastekoor “Laulurõõm”.

 

Järgnes maitsvate andidega kohvilaud kirikusaalis.

 

Tahaks südamele panna, et kõik, kes soovivad toetada EV 100 raames Eesti tutvustamist maailmakuulsas Lincoln Center’is, saavad teha seda maksuvaba annetusega Eesti Kultuurfondile Ameerikas, ostes jõulukingituseks kontserdipileti oma sõpradele.

 

Esto-Atlantise toetusannetused saab teha ka veebilehel (https://www.estoatlantis.com/). Tshekid kirjutada “The Foundation for Estonian Arts and Letters, Inc” nimele märkega “Esto-Atlantis” ja saata c/o Ines Horton 235 E 62nd Street, NY, NY 10065.

 

Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo