Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

13. novembril toimunud  maratoni ja poolmaratoni jooksul Chickamauga lahinguvälja riiklikus pargis Georgia osariigis lõpetas maratonis naiste arvestuses teisel kohal Liisi Linask ajaga 3:25:11. Kogu 500 osavõtjast, nii mees- kui naisjooksjate hulgast oli see kahekümne kaheksas koht.
Arusaadavalt oli kauaaegne naisjooksu veteran ülimalt rahul oma saavutusega. Seda eriti, et see tuli pärast  raskest põlvevigastusest tingitud pooleaastast treeningu vaheaega.
Jooksurada läbis kahekordse sõõri kujul looduslikult imeilusa värvilises sügisrüüs oleva pargi, mis oli  tähistatud lahingus osalenud  väeosade mälestussammaste ja hulgaliste tollest ajast säilinud kahuritega. Tolles lahingus langes 35 000 sõdurit mõlemal poolel.  19. -20. septembril 1863. aastal peetud lahingu võitjaks osutusid Lõunaosariikide väed, peatades ajutiselt pealetungijad põhjast sisenemast Chattanooga linna. Vaid mõni kuu hiljem algas aga uus pealetung Lõuna südamesse Atlantasse, mis praktiliselt otsustas osariikide vahelise sõja tulemuse.
Liisi jooksuhuvid on lähedalt seotud U.S.A. ajalooga ja tema siht on joosta maraton igas osariigis.
Jüri Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo