Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti tunnustas kodanikupäeva puhul rahvadiplomaatia edendajaid, kelle hulgas oli ka Ameerika eestlane Toomas Sõrra.
Välisminister Urmas Paet tänas ja tunnustas kodanikupäeva puhul tänukirjadega tublisid rahvadiplomaatia edendajaid, kes on aidanud kaasa Eesti tutvustamisele ning suhete tihendamisele Ameerika Ühendriikides, Hispaanias, Iirimaal, Kanadas, Leedus, Saksamaal, Soomes, Taanis ning Venemaal.
Eesti välispoliitilisele mõjukusele ja heale mainele välisriikides saavad välisministri sõnul aidata kaasa kõik inimesed rahvadiplomaatia kaudu. „Inimeste vahetul suhtlemisel on väga oluline roll Eesti tutvustamise ning suhete, sealhulgas ka majandussidemete tihendamisel välisriikides,“ lausus Paet. „Hindame kõrgelt neid inimesi, kes on andnud olulise panuse Eesti tutvustamisele ning eestluse aktiivsele säilitamisele välismaal,“ rõhutas välisminister Urmas Paet.
Välisministeerium tunnustab järgmisi inimesi:
Toomas Sõrra on kauaaegne Eesti kultuuri- ja koolielu arendaja New Yorgis Ameerika Ühendriikides. Ta on juhtinud Eesti Kooli ning andnud olulise panuse Eesti uudiste vahendamisse.
Pille Rojo on tegelenud oma põhitöö kõrvalt innukalt vabatahtlikuna Eesti kui turismisihtkoha tutvustamisel Hispaanias.
Moonika Tsavlotko on algatanud Dublinis Iirimaal mudilasringi, kus Eesti perede lapsed käivad koos eesti keele ilusat kõla nautimas. Samuti on Tsavlkova alustanud initsiatiiviga luua Dublinisse eestikeelne pühapäevakool.
Helgi Leesment on kogu oma elu tegelenud aktiivselt eestluse hoidmise ja säilitamisega ning Eesti tutvustamisega Ottawas Kanadas.
Danute Sirijos-Giraite on andnud oma panuse eestikeelse kirjanduse ja Eesti näidendite tõlkimisel leedu keelde. Sirijos-Giraite on näiteks tõlkinud leedu keelde „Tõe ja Õiguse“ 1. osa.
Kristel Degener on andnud oma põhitöö kõrvalt panuse Eesti ja Saksamaa ettevõtjate vaheliste kontaktide edendamisse.
Kulle Raig on aastakümneid edendanud Soome ja Eesti kultuurisuhteid nii õpetaja, ajakirjaniku, kirjaniku kui ka tõlgina. Ta on olnud Soomes tegutseva Eesti Instituudi esimene juhataja, Soome-Eesti Seltside Liidu tegevjuht ning töötanud Eesti saatkonnas Helsingis aastatel 1991-1995. 
Aire Mae Veskis-Hove on aastaid olnud Taani eestlasi ühendava Kopenhaageni Eesti seltsi „Eesti kodu“ juhatuse esinaine. Samuti juhib ta 9. aastat järjest tegutsevat Kopenhaageni Eesti Pühapäevakooli, mille eesmärk on õpetada Taani-Eesti segaperede lastele eesti keelt ja kultuuri.
Viiu Fjodorova on Peterburi Eesti seltsi esinaine, kes on aastakümneid tegelenud eestluse edendamisega ning Eesti tutvustamisega Peterburis Venemaal.    
VMedia

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo