Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lakewoodi ümbruse loodus oli sügiskulla värvides, kui peolised hakkasid saabuma ühingu Tuluõhtule. Ilus päiksepaisteline ilm tõstis küaliste tuju. Oodates kava algust, uuendasid peolised sõprussidemeid, vahetasid suviseid mälestusi, mekkisid perenaiste poolt pakutud suupisteid ja nautisid baarist Saku õlut.
Torontost kutsutud külalisesinejad Andres Raudsepp ja akordionist Lembit Nieländer olid tabavalt valinud õhtu muusikalise eeskava teemaks “Sügiskulla laule”, mida ürituse reklaami juht Taso Piller omakorda osavalt rakendas reklaamlehe ja kava kujundusel. Solist ja ta saatja asusid lava ette Indrek Ojamaa valmistatud platvormile, saavutades kohe avataktidest hea kontakti publikuga.

Ka praost Thomas Vaga oli nakatatud elavast meeleolust, alustades söögipalvet sõnadega “Hõissa ja halleluuja!” Praost soovitas kõigil tänulikud olla ilusa ilma eest ja tunda rõõmu jällenägemise puhul Eesti Majas. Tuli kutse siirduda söögilauda.
Perenaised Silvia Luell, Maria Pallante, Luule Prima, Carol Kirsimägi, Dorothea Simonson, Krista Tammaru ja Imbi Sepp Lia Parmingu juhtimisel üllatasid külalisi rikkaliku ja eestipärase õhtusöögiga. Ei puudunud ahjukartulid, kapsas, sült, heeringas, krevetid, rootsi lihapallid ja suitsetatud lõhe. Ka magustoidu laud leidis tihedat külastamist.
Nii Raudsepp kui Nieländer olid mõlemad haruldaselt heas vormis ja ilmselt  esitamisele tulnud palasid kohusetruult harjutanud. Raudsepp esines nii Nieländeri akordioni kui ka mitme erineva kitarri saatel. Esitatud palade seas olid ka Jyri Korgi “Kesksuvine aas”, Rene Uferi “Viikingid”, Kustas Kikerpuu “Una palmo blanco”, Kaljo Poppi esialgsete sõnadega “Kui Eesti rannikul”, Carl Zelleri koostatud “Kui mu vanaisake” (operetist “Linnukaupleja”), vana saksa shlaager “Mustlane, tule!” Jaan Kuuse sõnadele ja Hille Estrati aastaid tagasi populaarseks saanud “Armastuslegend”. Publikul oli võimalus ühislaulude ajal ka oma lauluoskust proovida. See nõudlik kava, mis tõestas esinejate kõrget muusikalist taset, teenis publiku heakskiidu.
Lakewoodi Eesti Ühing kandis käesoleval aastal märkimisväärseid ettenägematuid kulusid. Eriline probleem tekkis kohaliku maavalitsuse majaeelse maantee ümberehitusest, mistõttu tuli ehitada uusi teid, laiendada ja ümber kujundada olemasolevaid sissesõiduteid, langetada puid, juurida välja kände ja rajada uusi parkimisalasid. Laostava töö tegi kevadel suur torm, mille tagajärjel purunes üks valgustustorn ja rebenesid tribüünile suunduvad elekt-rijuhtmed.
Tänu lahketele annetajatele ja vabatahtlikule tööjõule sai ühingu juhatus läbi viia ulatuslikud ümberehitused, parandused ja remondid.
Suuremad toetajad olid ERKÜ ($5000), spordiliit ($1500), Vello Prima ($1000) ja anonüümne annetaja ($500). Tooni Männiku ja Primade ehitusfirma panus oli ulatuslik. Tooni Männik viibis kolmel päeval nelja erineva masinaga ühingu maa-alal; Kalju Prima saabus kohale Primade firma suure traktoriga. Tänu neile ehitati uued teed ja parkimisalad. Tuluõhtul austati suurannetajaid ja töömehi. ERKÜ esimehele Marju Rink-Abelile ja Kalju Primale anti üle Lakewoodi Eesti Ühingu t-särgid.
Kava teises osas mängis Lembit Nieländer oskuslikult tantsumuusikat. Ka siin oli meeskonnatöö - Raudsepp laulis mitme tüki juures kaasa. Kõlasid mitmed tuntud viisid nagu “La Paloma” ja Rene Uferi “Vana Tallinn”. Krista Tammaru korraldatud loterii leidis elavat osavõttu. Sünnipäevalastele Herta Talvetile ja Taso Pillerile lauldi “Ta elagu!” Saalitäis rahvast lahkus rahuldustundega - ilus-ilus pidu!
Priit Parming

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo