Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

EAK peakoosolek toimus 6. novembril 2010 NY Eesti Majas EAK toas. Koosolek algas kell 10 hommikul, seda  juhatas Virve Vaher ja protokollis Sirje Uriko. Kohal oli enamik juhatuse liikmeid ning postiga oli hulga volitusi saabunud EAK liikmetelt. Virve Vaher andis ülevaate raamatupidamisest ja tegevusest. Koosoleku laual olid kõikide sissekannete ja väljaminekute originaaldokumendid vastavates mappides. Raamatupidamine toimub arvutis, mis oli avatud. Olgugi et Abistamiskomitee on riigimaksuvaba organisatsioon (tax exempt under 501 c-3), peame iga aasta IRS-ile 26-leheküljelise aruande saatma. New York State Dept. of Law Charities Bureau saab koopia IRS-ile saadetud informatsioonist,  millele tuleb lisada veel eri aruandeid. Kõik kokku on see 34 lehekülge. Need dokumendid olid samuti koosoleku laual.

Osavõtjad said nimekirja suurematest toetuste saajatest, tegevus- ja majandusaruanded. Kõne all oli Eestisse laste talveriiete saatmise aktsioon, selle majandamine ja annetajatele kviitungi koostamine. “Vaba Eesti Sõna” ja teiste organisatsioonide ning seniste abisaajate toetamine. Otsustati korrata iga-aastast jõulukorjanduskirja väljasaatmist, et toetajate nimed ilmuksid “Vaba Eesti Sõna” jõuluväljaandes. See vähendab kuulutajatele  jõulukaartide postitamist. Tänavu on jõulukirja pöördel ka ingliskeelne versioon. Arutati ka arhiivmaterjalide paigutamist, kuna Lakewoodis ja Minnesotas asuvad arhiivid on juba ülekoormatud. Otsustati vahendada toetusi NY Eesti Maja ja “Vaba Eesti Sõna” jaoks, et toetajatel oleks neid võimalik oma riigimaksudest maha arvestada. Virve Vaher tegi ettepaneku senine EKA liikmemaks, $5.00 isikult, ära jätta, kuna see tekitab asjatut raamatupidamist. Meie liikmed teevad niikuinii toetusannetusi. Koosolek võttis ettepaneku ühel häälel vastu.

VALIMISED
Kuna kauaaegne EAK esimees Endel Reinpõld asus elama Eestisse ja lahkus oma ametikohalt, tuli valida uus esimees. Kandidaadiks esitati Toomas Kilm.
Toomas Kilm on olnud eluaegne tegevliige eestlaste ühiskonnas. Ta sündis Bronxis, New Yorgis 1957. aastal Erni ja Virve Kilmi perekonnas. Toomas osales Viikingi Lipkonnas, kus ta oli hundu, skaut, skautjuht ja Eagle Scout. Praegu on Toomas Skautmaster, Eesti Skautide Maleva USA’s laekur ja ta on olnud üldskautlaagri juht mitmetes suvelaagrites Järvemetsal. Lapsena käis ta Long Islandi Lastesuvekodu laagris ning lõpetas New Yorgi Eesti Täienduskooli. Hiljem oli ta mitmed aastad L.I. Lastesuvekodus kasvataja. Toomas on osalenud sportlasena ja korraldajana kergejõustiku-, suusa- ja võrkpallivõistlustel. Toomas lõpetas Columbia Ülikooli Electrical Engineering magistrikraadi ja  Rutgersi Ülikooli majanduse magistrikraadiga. Ta on Chief Executive Officer CeLight Inc. teadus-ja arendustegevuse firmas. Abielus Ly (Plato) Kilmiga ja nad elavad New Jersey’s. Toomas kuulub Eesti Üliõpilaste Seltsi. Toomas Kilm valiti suure poolehoiuga ühel häälel uueks esimeheks. Järgnevalt esitati Helena Otsa abiesimehe kandidaadiks.
Helena Otsa sündis samal aastal kui Toomas Kilm, aga tema kasvas üles New Yorgi osariigi teisel pool, Buffalo lähedal talus. Ta oli mitmel aastal Seedrioru lastesuvekodu kasvandik ja pühendab siiani aega selle toetamiseks. Helena lõpetas Buffalo Eesti Täienduskooli, kus ta oli aktiivne gaidides, segakooris ja rahvatantsu gruppides. Helena oli New Yorgi vanemgaidide juht, kui saavutas magistrikraadi majandusteaduses (MBA) Columbia Ülikoolis ja astus samal ajal Korp! Indla liikmeks. Helena töötas 28 aastat ravimite  arendamise ja turustamise alal DuPont, Merck ja Wyeth firmades, jõudes viitsepresidendi ametikohale. Eelmise aasta detsembrist saadik on Helena õnnelik "pensionär". Helena ja tema abikaasa John Lowman elavad Wilmington, Delware osariigis ning neil on kaks tütart, Heili (20) ja Evi Virve (17).
Helena valiti samuti suure poolehoiuga ühel häälel uueks abiesimeheks. Tagasi valiti endised juhatusliikmed: Merike Mäekask Grunbaum, abiesimees; Paul Samre, abiesimees; Virve Vaher, sekretär-laekur; Sirje Uriko, protokollija sekretär; Tuuli Riskok, nõunik. Revisjonikomisjoni valiti: Mia Tarikas, Sirje Uriko ja Reet Karu. Oma senistele ametikohtadele kinnitati USA eriregioonide direktorid: Helmut Kalmann (USA läänekallas), Ella Ojandu (Long Island), Jüri Linask (Florida, lõuna ja kesk USA), Jaak Juhansoo (New England).
Asjalikult ja sõbralikus vaimus kulgenud koosolek lõppes kell 12:45 p.l. 
Virve Vaher                                                    

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo