Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pühapäeval 21. novembril 2010 pühitses E.E.L.K. San Francisco Kogudus oma 60. aastapäeva piduliku jumalateenistuse ja aktusega, millest võttis osa üle 40 koguduse liikme ja külalise.
Jumalateenistusel teenisid koguduse hooldaja õpetaja Hendrik Laur ja E.E.L.K. peapiiskop Andres Taul, kes pidas päevakohase jutluse, kus ta rõhutas tänule Jumalale,  et Ta on võimaldanud pikka tegevust võõrastes oludes meie rahva teenimisel, ja teiseks tänu Jumalale, et Ta on viinud jälle kahes suunas arenenud kirikud välismaal ja Kodu-Eestis kokku üheks taastatud Vabakes Eesti Rahvakirikuks.

Jumalateenistust kaunistas koguduse ameeriklannast organist Lisa Battista, mängides klaveril Peeter Süda „Scherzino”. Pidulikul aktus-koosviibimisel peale teenistust ütles avasõnad koguduse esimees Peeter Grüner  ja luges ette väljaspoolt tulnud tervitused. Tervitusi tõi ka Pastor Paul Michelson kohaliku Hope Lutheran Church koguduse nimel, mainides ligi 35-aastast koostööd kahe koguduse vahel. Peapiiskop Taul tõi nii omapoolseid kui ka ühinenud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku tervitusi ja õnnesoove, kõneldes ka momendil käimasolevast ühinemisprotseduurist. Koosviibimine jätkus perenaiste poolt rikkalikult kaetud einelaua juures.
San Francisco Kogudus loodi 12. novembril 1950, nädalalõpul peale õp. Karl Lippingu ja tema perekonna saabumist San Franciscosse. 60 aastat on see organisatsioon mitte ainult teeninud Põhja-Kalifornia eestlaskonna hingelisi vajadusi, vaid on olnud ainuke täistegevusega eesti organisatsioon oma piirkonnas;  ükski teine organisatsioon ei ole kestnud nii kaua või on siis vahepeal aastaid varjusurmas soikunud. San Francisco Kogudus on korraldanud Vabariigi aastapäevi, emadepäevi ja jõulupuid siis, kui teised organisatsioonid ei olnud võimelised neid kohustusi läbi viima. Praegune koguduse juhatus koosneb 5 isikust, kellest hooldaja õpetaja Hendrik Laur on ameti poolest liige. Esimees on viimasest aprillist saadik jälle Peeter Grüner, abiesimees Lia Grüner, sekretär Ilse E Grüner ja laekur Tiiu Johnson. Kogudusel on järele jäänud ca. 30 liiget, kelle keskmine vanus on üle 70.  Kas kogudus oma 65. aastapäeva saab pühitseda, on tõsiselt küsitav. 
Soovime aga kogudusele endiselt edu, ja koguduse- ja juhatuse liikmetele head tervist ja Jumala õnnistust oma tegevuse jätkamisel.
Peeter Grüner

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo