Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

NY Eesti Meeskoor laulis jõulud sisse Lakewoodis
"...Nii ema iial ei laulnud, kui laulis ta jõuluööl..." tõi arvukale N.Y. Eesti Meeskoori kontserti kuulama kogunenud kogudusele meelde lapsepõlve jõulud, kas võõrsil paguluses või õnnelikul ajal Eestis.
Jõulude sõnumi tõi EELK Lakewoodi Pühavaimu kogudusele New Yorgi Eesti Meeskoor kuueteistkümnekesi  pühapäeval, 12. detsembril, kolmandal advendipühal. Koori ilus, liigutav uus programm kutsus koguduselt aplausi tänuks koorile ja koorijuht Erik Veskile. Milla Krimmi ilusale jõululuuletusele oli viisi teinud Ester Mägi.
Collecta-palveks laulis koor Urmas Sisaski "Jõulupalve". Härdas palves paluti Jeesuse õnnistust teele, kus "puudub kõhklus" ja igatsedes paluti Jeesuse abi, "Et me sellesama taevaliku tõega kasvaks kokku pühal Jõuluõhtul".  Ilusti, härduses lauldud palve lõppes veenva "Aameniga" ja aplaus  jäi seekord vaikseks tänuks kuulajate südameis.
Kontserdiprogrammis oli veel H. Karmo sõnastatud katoliiklik kirikulaul 17. sajandist "Jõulud" ja vanast repertuaarist "Ärgake, nii vahid hüüdvad", "Aasta kauneimal õhtul" ja "Meie Isa palve". Klaveril saatis  Katrin Veski.
Imeilus oli teenistus, kus vaimulikuna teenis praost Thomas Vaga ja piiblilugejana diakon Kalju Ets.
Advendipärja kolm küünalt süütas väike Aleksandra Zumpano, organist Maria Star Zumpano väike tütar, kes tuleb emaga kirikusse igal pühapäeval ja on juba nagu üks meie kirikuliste perest.
Koguduse tänu ütles koguduse esimees Valter Must, andes üle ka jõulukingituse koori esimehele Urmas Kärnerile, kes omapoolt tänas kogudust hea ja südamliku vastuvõtu eest. Rõõm oli kuulda, et oma juubeliaastat pühitsenud Meeskoor oli valinud enda esimesteks sõprusorganisatsioonideks kaks eesti kogudust, New Yorgi Eesti Ev. Luteriusu koguduse ehk Lex.Ave. koguduse ning Lakewoodi eesti Pühavaimu koguduse, kelle liikmetest mitmed on kuulunud NY Meeskoori koosseisu. Ta märkis, et koguduse praegune liige Uno Taps valiti äsja meeskoori auliikmeks, Uno Taps on olnud üks Meeskoori asutajaliige ning teeninud koorivanemana kõige pikemalt. Kuulajad tervitasid ja õnnitlesid Unot tugeva aplausiga.
Eriti maitsva klimbisupi oli valmistanud Helgi Tarmo ja  võileibu kohvilauale olid teinud Imbi Sepp ja Airi Vaga. Kringlid ja koogid kohvilauale olid küpsetanud ja annetanud Irene Verder, Virve Jakobson ja Anita Pallop.
Korjanduse võttis vastu Luule Prima.
Korjanduse lugemisest ja panka toimetamisest vastutasid Luule Prima, Maria Star Zumpano ja Helgi Tarmo.
Lahkuti koduteele laulude ilus kaja ja kaunid sõnad südames:
"Nii pehmelt ei kunagi köitnud meid üksteise laul ja jutt.... Nii ema iial ei laulnud, kui laulis ta jõuluööl...”
Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo