Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kontsert Jumalateenistus Lex. Ave kirikus 5. detsembril

New Yorgi Eesti Meeskoor
Maestro Erik Veski
Sopran Kristi Roosmaa
Organist Dr. Indrek Laul

Vaatamata Ameerikat raskelt ängistavale argipäevale, kogunes NYE meeskoori tuumik vapralt Lex Ave. avarasse kirikusse, meenutamaks aasta kaunimaid pühi kaunimate jõululauludega. Kuulajaskonnas oli neid, kes alati käivad.  Eemalejäänute hulgas oli neid, kes ei jõua isegi kord aastas oma emakeelsesse hingeõilistavasse pühakotta, nagu see on onud esivanemate traditsiooniks. Seitsmelaululine kava kulges koorijuhataja Erik Veski energilisel juhatusel ja organisti hoolsal toetusel ladusalt. Tähelepanu köitis eriti tenorite imepeenelt helisev Bel Canto. Kuid rõdult lansseerituna muutus jälgimine raskeks. Kuulaja oleks soovinud, et koori vaimulikku “Leib-cantust“, Thompsoni “Meie Isa” palvet oleks lauldud an Face, altari eest.
Soprani soolod: J. Schulzi “Et tulge oh lapsed” ja Gruber’i “Püha öö” esitati Triin Laulu kaasabil duetina.
Viimane laul vajanuks kui sündmusekohane hümn dünaamilisemat esitlust.
Õpetaja advent-meditatsioon “Aeg laulmiseks” baseerus põhilistel piibellikel teemadel, sest ingel ütles: “Ärge kartke, sest teile on Taaveti linnas päästja sündinud”. Ja laulu kohta on piiblil palju ütelda, jätkas õpetaja, saage täis vaimulikke tundeid lauldes ja pilli mängides. Nii Jeesuse sünd ja 150 Psalmi (laulu) õpetavad meile põhilisi piibellikke teadmisi ja õpetusi, et meie korralikku, kristlikku elu elaksime – kui üks Jumala pere. Ja tee, mida nimetatakse pühaks teeks, see on ainult tema rahva jaoks.
Jõuluaeg tuletab meile meelde Kristuse tulekut, et valgustada igat südant siin maailmaas, vaatamata tema rassile või usule.
Organist Indrek Laulu meeleolukas-improvisatsioon jõulumeloodiaist post-luudiumina viis meid argipäeva unustama  panevasse pühademeeleollu. Tänu Meeskoorile ja kõigile kaastegelastele.
Häid Jõulupühi! Merry Christmas!  ja  Õnnelikku Uut Aastat!
Juta Kurman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo