Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

“Jõuluvana, jõuluvana, tule, tule, tule! Jõuluvana, jõuluvana, jookse, jookse, jookse!” nii kostis ühe koolilapse salm sellekordsel Baltimore Eesti Kooli jõulupeol, mis toimus laupäeval, 11. detsembril.
Aga enne kui jõuluvana sai tulla, pidid koolilapsed programmi edukalt läbi viima ja seda nad tegidki hoolega.

Õhtu algas tradtitsioonilise õpilaste sisenemisega saali, kõigil käes küünlad. Kooliõpilased laval seismas, kõlas peo avalaul “Et tulge, oh lapsed”. Pidev pildistamine käis vanemate poolt ja kui “pildistamisvõistlus” lõppes, puhuti küünlad ära ning nooremad õpilased istusid saali. Seejärel lugesid ette vana testamendi ennustused eriklassi õpilased Heili Deaton, Angela Svensson ja Lukas Deaton koos 8. klassi õpilaste Teele Jõgi, Lili Puskari, Laine Jõgi, Erik Paletzki, Aksel Põldmäe ja Peeter Kirchmaniga. Peale ennustuste lugemist lauldi üheskoos “Õues tähtis taevatelk”. Peagi kõlas jõuluevangeeliumi lugemine õpilaste poolt, mille järel lauldi “Oh, kuusepuu”.
Nüüd asus veelkordselt lavale kooli laulukoor ning esitas laulu “Tiliseb, tiliseb, aisakell” lauluõpetaja Silvi Valge klaveri saatel. Mudilastel olid käes kellad, millega nad lõid takti kaasa refrääni ajal. Siis vahetas lauluõpetaja pillid ja saatis koolikoori akordionil. Lapsed laulsid osavalt “Läbi lume sahiseva”. Koolijuhataja palus pealtvaatajatel kaasa laulda ja nii see kõlaski kõigi meie õpilaste ja külaliste esituses. Nooremad õpilased lahkusid uuesti lavalt ja järg oli vanemal kooril esineda lauluga “Üle lume lagedale”.
Õhtu kõrgpunkt – Jõuluvana – oli ikka veel tulemata. Koolijuhataja palus kõigil laulda “Sõitsid saanid, sõitsid reed” ja seda pidi laulma kaks korda, enne kui kauaoodatud kallis Jõuluvana ilmus. Jõuluvana küsis kõigilt saalisolijatelt, et kas nad on ikka sel aastal head olnud ja kenasti käitunud. Ta suundus lavale ja istus suurde rohelisse tugitooli. Järjekorras käisid Jõuluvana juures kingipakki saamas kõik koolilapsed. Esimeseks kutsuti lavale lasteaialapsed Marina Põldmäe, Elizabeth Ramos, Kristina Einberg, ja Wesley Outlaw. Heledate häältega esitasid nad enda salmi. Järgnesid teised koolilapsed. Igaüks neist oli kirjutanud ning selgeks õppinud luuletuse. Need luuletused olid samuti köidetud väikeses kogumikus, mida müüdi Eesti Maja esikus. Vanavanemad said siis kaasa elada laste loomingule ning tunda uhkust laste Eesti keele oskuse üle.
Ükshaaval käisid väikesed mudilased väljaspoolt koolipere Jõuluvana juures. Mõned peitsid end ema kaitsva selja taha ja mõned rohkem tragimad ütlesid salmi, et pälvida jõuluvanalt kingitust. Varsti said kingivarud otsa ja Jõuluvana jättis selleks korraks kõigiga hüvasti.
Tuju aga ei langenud, sest kohvikus ootas kõiki pidulisi rohke ja uhke jõululaud. Selle eest olid lastevanemad aegsasti hoolt kandnud peakorraldajate Susan ja Ron Paletzki juhatusel. Peo ajal ilmusid väikesed loteriipiletite müüjad laudade vahele. Prooviti õnne ka õnneõngitsemisel ja varsti oli mõnel perel laud kaetud mänguasjadega.
Peokülaliste ja laste suurim tänu kuulub lahketele lasteaiaõpetajatele Lili Põldmäele, Karin Ubi-Outlaw'le, Heli Paunale; 2. klassi õpetajale Siiri McClafferty'le; 5. klassi õpetajale Piret Lai-Neubacherile; 7-8. klassi õpetajale Kaia Kirchmanile; eriklassi õpetajale ning koolijuhatajale Kristina Jõgile; lauluõpetajale Silvi Valgele ja rahvatantsuõpetajale Lea Kiigele. Ilma nende töö ja abita ei püsiks meie kool. Suur tänu!
Kristina Jõgi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo