Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 1656

Värvikandjad oma akadeemiliste vanematega. Tarmo Pallop, Reino Truumees, Magnus Skonberg, Erik Must, Andrus Ers, Kaarel Laev. Foto:Agu Ets

 

Suviti toimub palju eesti üritusi meie mandril. On olnud Spordipäevad akewoodis, suvelaager Long Islandil, gaidi/skaudilaager Lakewoodis ja Metsaülikool Kanadas, millest on ohtralt kirjutatud leheveergudel.

 

Spordipäeva alguses aga toimus väiksem üritus – Eesti Üliõpilaste Seltsi New Yorgi koonduse  kokkutulek Lakewoodi Eesti Majas. Kohal oli 18 meest, kaasaarvatud noorliikmed ja üks külaline, kes peale koosolekut astus EÜSi. 

 

Kokkutulekul oli mitu eesmärki. Esiteks teha üldkoosolek ja teavitada NY koonduse läinud aasta tegevusest. Teiseks korraldada kõnekoosolek, kus kaks noorliiget esitavad oma referaadid. Kolmandaks pidada traditsiooniline õllelaud.

 

Üldkoosoleku avas esimees Carl Skonberg, kes kinnitas päevakava. Ta tänas kõiki, eriti neid, kes kaugemalt kohale tulnud. Laekur Kaarel Laev tegi ülevaate majanduslikust olukorrast, mis on heas korras. Loeti ette Karl-Erik Kummi aruanne tema kevadisest külaskäigust Eestisse, kus ta osales EÜSi aastapäeva üritustel nii Tartus kui Tallinnas. Aruanne rõhutas Seltsi vaimu ja vendlust, mida ta igal pool koges ja kuidas Eesti kaasvõitlejad soovivad lõimida uute liikmetega New Yorgist. Valiti eestseisus – Carl Skonberg esimees, Andrus Ers abiesimees, Kaarel Laev laekur, Erwin Pari kirjatoimetaja ja Agu Ets vanamees.

 

Vanamees Agu Ets rääkis Seltsi kodukorrast ning kuidas referaadid on oluline osa Seltsi kõnekoosolekust. Referaadid annavad kõnekoosolekule sisu ning ka noorliikmetele enesekindlust rahva ees esinemiseks.

 

Esimese referaadi pidas Magnus Skonberg, kes käsitles teemat, kuidas raskustest üle saada. Allikaid olid mitmeid ning referaat peeti eesti keeles. Referaadi lõpus esitati mitu küsimust, mõned rasked, millele referant vastas julgelt ja osavalt. Teise referaadi pidas Erik Must, kes käsitles toitlustamise teemat, nimelt ketogenic dietkus rõhk on rasva ja valku sisaldavate toitude söömine. Selles dieedis peab süsivesikutest (carbohydrateseemale hoidma. Hästi esitatud referaat äratas palju küsimusi, kui kuulaskond katsus aru saada dieedi põhimõtest. 

 

Peale kõnekoosolekut peeti erakoosolek, millele järgnes värvide andmine Magnus Skonbergile ja Erik Mustale. Alguses akadeemiline ema ja siis akadeemiline isa panid poegadele lindid peale.

 

IMG 1661

Õnnelikud värsked värvikandjad Magnus Skonberg ja Erik Must. Foto: Agu Ets

 

Peale värvide andmist peeti  traditsiooniline õllelaud, kus kõlasid mitmed laulud. Need kaks uut värvikandjat on töövili sellest, mis sai alguse mullu Spordipäeval, kui 10 noort astusid EÜSi noorliikmeks. Noorliikmed tõid uut elu koondusele, kus paljud eakad vilistlased ei saa tervislikel põhjustel koosolekul käia, aga siiski toetavad EÜSi majanduslikult. Nüüd on võimalus EÜSi tegevuse korraldamise noorele põlvkonnale üle anda nagu toimub Eestis.

 

Agu Ets

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

301-526-3327 USAs

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo