Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

BES Pilt 2 JT

Bostoni kesklinnas, Rose Kennedy Greenway’l, kogunesid vaprad seltsilised ja sõbrad tormise ilmaga, et ametlikult avada uhke rändnäitus Okupatsioonide ja Vabaduse Muuseumist Vabamu, Tallinnast. Bostonist läheb näitus edasi Washington, D.C.'sse. Fotod: Jonas Tarm

 

Paljud eestlased, lätlased, ja mõned ameeriklased tulid 27. oktoobril kokku Rose Kennedy Greenway’le Bostonis, et ametlikult avada „Masters of Our Own Homes: Estonia at 100“ rändnäitus.

 

See on näitus, mis reisib üle Ameerika ja tutvustab Eesti inimesi, kultuuri ja ajalugu. Näitus on avatud Bostoni rahva jaoks kuni 27. novembrini 2018. 

 

Vaatamata sellele, et vihma sadas, tuul tormas ja külm näpistas, tuli umbes 25 inimest vaatama seda vahvat näitust. Kahjuks kõned jäid väga lühikeseks, sest ilm oli väga tormine Bostoni kesklinnas. 

 

BES Pilt 3 JT

Bostoni Eesti Seltsi president Paul Attemann kõneleb näitusest ja seltsi 82 aastasest ajaloost. Taga seisab Mart Ojamaa, kauaaegne seltsi liige ja rändnäitluse peakorraldaja, kelle jõupingutusega ja raske tööga sai näitus Bostonis püstitatud.

 

Mõned inimesed ei jõudnud näituse avamisele aga palju teised jõudsid koosviibisele, mis toimus Fin Point Oyster Bar & Grill pubis Bostonis. Bostoni Eesti Seltsi poolt olid suupisted – köögiviljad, liha ja juustud. Me istusime baaris ja rääkisime juttu elust, näitusest ja kõigest muust. Paar tundi hiljem vihm peaaegu lõppes ja hakkas pimedaks minema. Koju minnes me vaatasime näitust ja tegime 

mõned pildid, aga me ei saanud lugeda kõike kirjutatut läbi, sest nii tuuline oli. Tulede valgel oli näitus paremini näha, tänu millele saime lugeda paljusid lugusid ja vaadata paljusid pilte.

 

Randnaitus 1

Inimesed uurivad rändnäitust ilusal kuival sügispäeval. Mart Ojamaa foto

 

Me loodame, et paljud ameeriklased tulevad Bostonisse ja vaatavad seda armast näitust. Me ei jõua ära oodata, millal me läheme oma peredega ja loeme kõike meie armsa Eesti inimestest, kultuurist ja ajaloost!

 

BES Pilt 1 KB

Isabella Branzetti (13-aastane) ja Amelia Talluri (15-aastane)

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo