Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisminister Urmas Paet ütles Washingtonis kohtumisel USA Kongressi Esindajatekoja väliskomisjoni esinaise Ileana Ros-Lehtineniga, et Euroopa julgeoleku kindlustamisel on vajalik Euroopa ja USA igakülgne ning loomulik koostöö. „Euroopa ja USA koostöö on määrav ka julgeoleku kindlustamisel Afganistanis,“ ütles Paet. „USA nähtavus Euroopas läbiviidavate õppuste ning laevakülastuste näol mängib olulist rolli,“ lisas ta.

Välisminister Paeti sõnul on samuti väga oluline, et Euroopa riigid ei vähendaks kaitsekulutusi. „Eesti püüdleb selle poole, et 2012. aastaks eraldada 2% SKPst  kaitsekuludeks,“ ütles Paet.
Väliskomisjoni esinaine Ros-Lehtinen tunnustas Eesti tegevust liitlasena NATOs ning tänas Eestit panuse eest Afganistanis. Samuti on Ros-Lehtineni sõnul muljetavaldav, millise arengu on Eesti pärast taasiseseisvumist läbi teinud. Paet kutsus Ros-Lehtineni ja kongressi esindajaid 20. augustil Eestisse tähistama taasiseseisvumise 20. aastapäeva.  
 Rääkides uute demokraatiate toetamisest Euroopas ja idapartnerlusest kui ühest Eesti välispoliitilisest prioriteedist Euroopa Liidus rõhutas välisminister Paet, et idapartnerluse partnerriikidele tuleb esitada piisavalt nõudmisi, kuid samas neid ka aidata vajalike reformide läbiviimisel. „Meie idapartneritele on kahtlemata oluline Ameerika Ühendriikide toetus ning teiselt poolt on ju idapartnerluse eesmärgid stabiilsuse, demokraatlike väärtuste kinnitumise, majandusarengu ja energiajulgeoleku näol olulised ka USAle,“ sõnas Paet.
Kohtumisel tänas Paet Ameerika Ühendriike toetuse eest Balti riikide energiajulgeolekule ja osalemise eest õhuruumi kaitsel. 
Välisminister Urmas Paeti visiit jätkus kohtumisega USA riigisekretär Hillary Clintoniga ning samuti leiab aset paneeldiskussioon Eesti ühinemisest eurotsooniga. 

VES/VMedia

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo