Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) hakkab arenguprogrammi ja tootearendustoetuse programmis osalevatele ettevõtetele pakkuma koostööd USA tööstus- ja tehnoloogiaarenduspartneritega ning avab uuel aastal USA idarannikul esinduse.

 

«Kui Eesti ettevõtja leiab omale selle lepingu raames partneri Lõuna-Carolinast, siis on tal võimalik projekti rahastamiseks saada toetust arenguprogrammist või tootearenduse toetusest,» ütles EAS-i ettevõtluskeskuse direktor Tanel Rebane.

 

«Lõuna-Carolina osariik on Eesti ettevõtjatele soodsaks stardipunktiks USA turule sisenemiseks. Järgmisel aastal avame oma esinduse samuti just USA idarannikul, mis koos Lõuna-Carolina koostööleppe ja USA aukonsulite võrgustikuga abistab meie ettevõtteid USA turule sisenemisel ja partnerite leidmisel. Erinevalt meie peamiselt tehnoloogiavaldkonnale keskenduvast Silicon Valley esindusest on USA idarannikule eksportimise vastu huvi tundnud mitmed ettevõtted traditsioonilise tööstuse, toidu-, puidu- ja kaitsetööstusest,» lisas Rebane.

 

Eelmisel nädalal osalesid äridelegatsiooni koosseisus USA visiidil Eesti ettevõtted Timbeter OÜ, Cybernetica AS, Iluum ME Sisustus OÜ ja Mooncascade OÜ. «Eesti ettevõtted, sealhulgas ka Mooncascade, vaatavad ekspordile mõeldes üha tugevamalt USA idaranniku poole. Seetõttu on märgilise tähtsusega, et EAS avab oma esinduse just USA idarannikul,» ütles Mooncascade'i esindaja Anu Einberg.

 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) majandusarengu asekantsler Viljar Lubi kirjutas eelmisel nädalal ministri volikirja alusel USAs alla rakenduslepingule Lõuna-Carolina

osariigiga. USA poolt allkirjastas lepingu Lõuna-Carolina ülemaailmse liidu GASC president ja tegevjuht, endine suursaadik Jim Melville.

 

«Koostööprojekti on eest vedanud ka Lõuna-Carolinas paiknev aukonsul Harry Huge ning koos temaga on meil USA idarannikul kokku kuus aukonsulit, kes on alati nõus meie ettevõtteid aitama,» märkis Rebane.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo