Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

24. detsembril 2018 leidis aset jõulujumalateenistus ja koos sellega ka ametlik Melbourne’i Pauluse Koguduse sulgemine. Vaatamata sellele, et väljas oli 34 kraadi sooja, oli sellest ajaloolisest juhtumist tulnud osa saama 40 kirikulist.

 

Teenisid koguduse õpetaja Phil Haar ja Austraalia Luterliku Kiriku Viktooria ja Tasmaania Piiskop Lester Priebbenow. 

 

Lauldi jõululaule, piiskop pidas päevakohase jutluse ja inimesed käisid armulaual.

 

Kiriku kombe kohaselt teatas koguduse esinaine Lily Kocins, et koguduse peakoosolekul 4. märtsil 2018 võeti vastu otsus kogudus sulgeda ja palus, et piiskop seda nüüd teeks. Piiskop rääkis koguduse 70-aastasest ajaloost ja luges ette õpetajate nimed, kes olid kogudust nende aastate jooksul teeninud – kokku 15 õpetajat.

 

Koguduse sekretär Terje Kivimäe andis sümboolselt üle kiriku dokumendid saatmiseks Austraalia Luterliku Kiriku arhiivi Adelaide’is, et ka tulevased põlved teaksid, et Melbourne’is oli Eesti kogudus.

 

Ülejäänud dokumendid ja koguduse armulauariistad saadetakse Eesti Luterliku Kiriku arhiivi Tallinnas. 

 

Piiskop luges palve ja kuulutas, et kogudus on suletud. Lily Kocins võttis sõna, et mälestada ning tänada kõiki neid, kes olid koguduse üles ehitanud ja kes on nüüd puhkamas manalas.

 

Ta tänas ka kõiki kiriku töötajaid, kes olid seda kogudust aidanud luua ja tegevuses hoida.

 

Lily andis koguduse nimel üle kingitused piiskop Lester Priebbenowle, pastor Phil Haarile ja tema abikaasale ning köster Glen Gerschile. 

 

Lõpetuseks tänas ta kõiki, kes olid tulnud, et sellest ajaloolisest jumalateenistusest osa võtta. Pastor Haar tänas omalt poolt kogudust, mida ta oli viimased 11 aastat teeninud, lahkuse ja abi eest ning nimetas, et ta on ka tulevikus nõus koguduse liikmeid aitama nii nõu kui jõuga kas matuste korraldamisel või muus mida vaja.

 

Terje Kivimäe luges ette Eesti Peapiiskop Urmas Viilma läkituse Melbourne’i Pauluse Kogudusele ja lauldi „Oh, sa õnnistav, oh, sa rõõmustav, püha kallis jõuluaeg“. Pastor Haar puhus küünlad altaril ja üks osa Eestlaste ajaloost Melbourne’is lõppes.

 

Lily Kocins

Meie Kodu

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo