Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 4871

Helica DeShaw fotod

 

Laupäeva, 17. novembri pärastlõunal toimus Lakewoodi Eesti Majas järjekordne tuluõhtu. 

 

Tuluõhtute korraldamine on vana traditsioon, aga väga aktuaalne ka tänases ühiskonnas ja ka meie väikeses kogukonnas. Nagu nimigi juba ütleb, oli meie eesmärk eelkõige muidugi kapitali koguda, et Lakewoodi Eesti Maja ka järgneval aastal saaks toredaid üritusi pakkuda ja nii kohalikele kui ka kaugelt tulnud külalistele õiget Eesti külalislahkust osutada. Kuid omaette eesmärk oli ka pakkuda meeldejäävat õhtut neile headele inimestele, kes võtsid oma südameasjaks kohale tulla.

 

Osalejaid oli kaugelt ja lähedalt. Lisaks annetuslikule pääsmele sai iga soovija ka küpsetiste või eelroogade annetamisega meie eesti kogukonda toetada. 

 

Õhtujuhiks ja tuluõhtu aukülaliseks oli Eesti tuntuim kupletist Peeter Kaljumäe. Peeter Kaljumäe on tuntud mitmetest Eesti teleseriaalidest, aga ka paljudest etendustest, kus ta kõikvõimalikke Eesti kuulsusi on etendanud. Peeter on vilunud õhtujuht ja mitmekülgne, andekas ning kogenud näitleja, kuid vähemalt minu jaoks on tema hinnatumaiks küljeks hea huumorimeel. Ma usun, et absoluutselt kõik külalised leidsid tema esinemises midagi, mille peale suunurgad ülespoole tõmbusid. Eriti meeldejäävaks osutus meie, väliseestlaste, kōnekeelt matkiv Peeter Kopvillemi kirjutatud kuplee. Sealt kuulis niisuguseid lauseid nagu: ära jäta oma nõusid sinna sinki, mine vii garbage välja, jne. Ja kuigi meie omavaheline suhtluskeel siin veel suhteliselt puhtana säilib, siis lastega rääkides kipuvad just niisugused “Eestish” ütlused meie argipäeva keelde tikkuma.

 

IMG 4870

Tuluõhtu juht oli kupletist Eestist Peeter Kaljumäe.

 

Sel ajal kui meie õhtujuht häält puhkas, said külalised nautida peakoka valmistatud hõrgutavat õhtusööki ja samal ajal ka oma õnne loteriipiletite ostmisega proovile panna. Vaatamata vähemalt kolme inimese pingutustele nende korvitäie ostetud loteriipiletite segamisel, istusid peaaegu kõik loteriivõitjad ühes lauas….. oleks teadnud, oleks ise ka sinna lauda istuma läinud!

 

Kokkuvõtteks igati korda läinud ning meeldejääv tuluõhtu! Meie siiras tänu kõigile osavõtjatele, teadustajale, keetjatele ning küpsetajatele, dekoreerijatele, helitehnikule, kasseerijatele ja teistele kulisside taga töötajatele ja muidugi suur suur aitäh meie kulisside ees töötanud õhtujuht Peeter Kaljumäele! 

 

Merike Safka

LEÜ juhatuse liige

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo