Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kennedy

 

Mart Sanderi filmi "Kennedy intsident" maailma esilinastus toimus 21. Santa Fe Filmifestivalil ning film tõi sealt esimese võidu.

 

Film „Kennedy intsident" on ajaloofaktidel põhinev lugu USA tulevase presidendi John F Kennedy külaskäigust Tallinna 1939. aasta kevadsuvel.

1626

Foto: Toomas Männaste / louiskahn.org

 

Louis Kahni sünnist möödus eelmisel nädalal 120 aastat. Õigustatult paigutatakse tema nimi maailma kümne olulisima arhitekti hulka.


Ümmargust sünniaastapäeva tähistatakse nii Kahni sünnisaarel Saaremaal kui kõikjal, kus tema loomingulisi jälgi ja mõjutusi kohtab.

1529

Kalev Järvela

 

Anna Raudkatsi Fondi halduskogu otsusega pälvis 2021. aasta Anna Raudkatsi nimelise stipendiumi tantsupedagoog ja -looja, tantsupidude üldjuht ja rahvatantsuliikumise edendaja Kalev Järvela.

 

Otsus tehti teatavaks 23. veebruaril, mil möödub 135 aastat Anna Raudkatsi sünnist.


Anna Raudkatsi Fondi halduskogu leidis, et Kalev Järvela on teinud hindamatut pedagoogilist ja loomingulist tööd rahvatantsu hoidmisel, tantsupidude eestvedamisel ning valdkonna edendamisel.

 

Järvela on edasi viinud Anna Raudkatsi kõige olulisemaid algatusi, mis hõlmavad nii rahvatantsude kogumist ja oskuslikku õpetamist kui ka eesti rahvatantsust lähtuvat originaalloomingut.

 

Seetõttu otsustas halduskogu, et Kalev Järvela kauaaegne tulemuslik tegevus Eesti rahvatantsuelus väärib Anna Raudkatsi 135. sünniaastapäeval igati tunnustamist fondi 2021. aasta stipendiumiga.

Rait Avestik

Teatrikriitik, teatriuurija ja literaat, Püha Johannese Kooli värske (roheline) eesti keele ja kirjanduse õpetaja

 

 

laulupidu

 

Umbes-täpselt kakskümmend aastat tagasi, kui lõpetasin Tartu ülikooli teatriteaduse ja kirjanduse erialal, olin ma enda jaoks absoluutselt välistanud igasuguse töö üldhariduskoolis.

 

Lihtsalt ei tahtnud ja ei tulnud selle pealegi, et võiks selle peale tulla.

 

Niisiis olen viimasel kahekümnel aastal pühendunud pea täielikult teatrile – kriitikuna, uurijana, literaadina ja ka fotograafina.

Katkend Anneli Rõigase raamatust “Eesti jõulud Kremlis”

 

/.../ 1985. aastal võtab Moskvas võimu Mihhail Gorbatšov ja algab perestroika.

 

Olen üliõpilasena perestroika algul suvisel ajakirjanduspraktikal Tallinnas Ajakirjandusmajas.

VES

Eestlaste Kesknõukogu Kanadas (EKN) on organiseerinud Niagara kose rahvusvärvidega kaunistamise Eesti Vabariigi 103. sünnipäevaks 24. veebruaril.


Niagara valgustatakse sini-must-valgelt kl 10 õhtul ja seda saab vaadata online: www.cliftonhill.com/niagara-falls/livecam

Esmaspäeval, 15. veebruaril algas kolmekuuline loominguline online-residentuur UN/MUTE, kus osalevad väga erineva tausta ja praktikaga 10 Euroopa ja 10 New Yorgi loovisikut, kes loovad paaris ühise teose.


Eestit esindab visuaal- ja performance`i kunstnik Olesja Katshanovskaja-Münd.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo