Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Vabariigi sünnipäevaks valminud mängufilm "Tõde ja õigus" on nelja linastusnädalaga kogunud 205 595 vaatajat, mis teeb sellest taasiseseisvunud Eesti ajaloo kõige vaadatuma filmi. Senine rekord kuulus James Cameroni mängufilmile "Avatar", mida käis Eestis vaatamas 194 327 inimest.

Varasemalt püstitas "Tõde ja õigus" avanädalavahetuse rekordi 51 239 vaatajaga ning avanädala vaadatavuse rekordi 90 550 kinokülastajaga. Film on endiselt kinodes üle Eesti.


„Tõe ja õiguse” produtsent Ivo Felt tunnistas ETV saates „Ringvaade”, et talle tuleb filmi nõnda suur menu üllatusena. Film on kinos olnud kõigest kolm nädalat ja juba ületanud kõik vaatajarekordid. „Ega me mingeid prognoose väga teha ei osanud,” sõnas ta.


„Me lootsime, et seda filmi vaadatakse. Filmid, mis on enne meid olnud päris edukad, näiteks „Seltsimees laps” ja EV 100 filmid näitavad, et rahvas käib kinos ja vaatab filme küll, aga et ta osutub nii edukaks, me ei osanud uneski näha,” on ta siiralt üllatunud.


Film on Felti sõnul kinos seni, kuni sellel on vaatajaid. „Ma väga loodan, et inimesed lähevad veel kinno.”


Ka filmiga kaasas käivat kiidulaulu on tema sõnul natukene imelik kuulata. „Me oleme pigem oleme harjunud vastu pead saama ja mõnelt poolt on midagi natukene kosta olnud, aga kuidagi hämmastavalt üksmeelne tagasiside on,” ei oska ta midagi öelda. „Nii kriitikuid kui ka publik, igalt poolt kuuled häid sõnu. Ma ei tea, Tanel Toom on hea filmi teinud järelikult,” kiidab ta filmi autorit.


Kuigi film on 2 tundi ja 45 minutit pikk, oleks Felti sõnul umbes 20 minuti jagu monteeritud materjali veel olnud. Mis sellest saab, Felt veel ei tea, aga huvi korral ei välista ta miniseriaali võimalust. Sellisel juhul tuleks natuke juurde filmida.


Välismaale film veel jõudnud ei ole, kuid produtsent Ivo Felt loodab, et film jõuab siiski ka festivalidele.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo