Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kolmapäeval 3. aprill kell 16.00
“Innovating Disruption at the 59th Parallel”
10 Hudson Yards, 48th fl., New York, NY
Eesti on tuntud paljude edukate ja kuulsate idufirmade inkubaatorina. Ära lase käest võimalust kohtuda Eestis võrsunud erinevates staadiumites olevate idufirmadega. Inglise keeles.

Neljap. 4. aprillil kell 18.00 film “Tuulte tahutud maa”
Joosep Matjuse eepiline loodusfilm teeb kummarduse Eesti loodusele, mis on meie visiitkaardiks. Tegemist on Eesti kõigi aegade vaadatuima loodusfilmiga.


Kell 19.30 film “Mehetapja/Süütu/Vari”
Eri aegadel kulgeva kolme loo peategelased on mässumeelsed naised, kes tahavad ise oma saatuse üle otsustada. Rezissöör Sulev Keedus. Mõlemad filmid NY Skandinaavia Majas eesti ja inglise keeles.

Reedel 5. aprillil New Yorgi Eesti Majas


- 17.45 kultuuripäevade avamine. Eesti Peakonsulaat New Yorgis koostöös Eesti Kultuurifondi ja NY Eesti Haridusseltsiga kutsub pidulikule Kultuuripäevade avamisõhtule. Esinevad rahvatantsurühm Saare Vikat, Grete Paia ja Uku Suviste. Avatakse Maria Spanni fotonäitus “Children of the 1944 Estonian Diaspora”. Kohtumine idufirmadega.


- 20.00 Draamateatri etendus “Vaimude tund Koidula tänavas”


Andrus Kivirähki näidendis saavad ühes ruumis kokku Mati Unt, A. H. Tammsaare ja koolitüdruk Kristi. Ja vaimude tund Koidula tänavas võib alata… Osades Tõnu Oja, Taavi Teplenkov, Amanda Hermiine Künnapas. Lavastaja Priit Pedajas. Eesti keeles, annetus $20.

Laupäeval 6. aprillil New Yorgi Eesti Majas


- 11.00 paneeldiskussioon “Vaba Eesti Sõna 70 – meenutades minevikku ja vaadates tulevikku”


Milline on olnud Vaba Eesti Sõna ajakirjanduse roll eestluse hoidmisel ja arendamisel USAs? Millisena tahame näha Vaba Eesti Sõna lehe tulevikku? Osalevad Maarja Lõhmus, Kärt Ulman, Eric Suuberg jt. Tähistatakse tordiga lehe 70. juubelit. Eesti keeles.
- 12.30/15.30/17.30 Dokumentaalfilmid “Tuumalinn Narva” ja “Riigi võlg”


Lühifilmid, mis räägivad piirilinna Narva minevikust, olevikust ja tulevikust. Kohal on produtsent Maarja Lõhmus. Eesti ja inglise keeles.


- 13.30 (eesti keeles) ja 14.30 (inglise keeles) keeleteadlase ja antropoloogi Indrek Parki loeng “Maarahvas, põlisrahvas ja eestlased”.


Eestlase sisetunne ütleb, et oleme põlisrahvas, kuid rahvusvaheline õigus kõhutunnet argumendiks ei pea. Kas midagi muutus, kui maarahvast said eestlased?


- 14.30 Semiootiku ja kirjaniku Valdur Mikita loeng “Hingemaastikud”


Raba, mets ja meri on oluline osa meie kultuurilisest identiteedist. Mis on meie põliste maastike rahvuslik tähendus ja miks nad ikkagi tugevalt mõjutavad meie sise- ja vaimuilma? Eesti keeles.


- 16.00 Saunaentusiastide vestlusring “Eestlased on saunahing”


Arutame eestlaste saunakultuse teemadel ning miks me leiame ikka ja jälle sumedatel õhtutel tee kuuma kerise äärde. Inglise keeles.


Päevaannetus loengute ja dokumentaalfilmide eest $20


- 19.00 Grete Paia ja Uku Suviste kontsert “Ma tahan olla öö”


Esitlusele tuleb Eesti levimuusika paremik. Lauljaid saadab tunnustatud kitarrist Oliver Mazurtshak. Annetus $15.


­­­- 21.30 Parim Meesartist 2018 nublu ja DJ QRX


Eesti räpimaailma vaieldamatu kuningas ja kuumim mõminaräppar oma tuntud headuses. DJ Umru mängib enne ja pärast tantsuks nii eesti tantsu- kui ka oma originaalmuusikat. Annetus $15.

 

Pühapäeval kell 14 kontsert “Kummardus laulupeole” (Immanuel Lutheran Church, Lexington Ave ja 88th St)


Laulupeo laule esitavad solistidena Raahel Pilpak, Grete Paia, Uku Suviste ja New Yorgi Eesti Segakoor koos lastekooriga “Laulurõõm” Maaja Roosi juhendamisel. Eesti ja inglise keeles.


- 15.15 Koguperefilm “Lotte ja kadunud lohed”


Andrus Kivirähki, Heiki Ernitsa ja Janno Põldma uus joonisfilm kõigi eesti laste lemmiku Lotte põnevatest uutest seiklustest. Eesti ja inglise keeles.


- 16.30 Kultuuripäevade lõpetamine.


Annetus päeva eest $20 (lapsed tasuta). Piletid ja rohkem
infot: https://www.estonianculture.org/culturaldays

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo