Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Screen Shot 2019 04 11 at 3.23.58 PM

Tõnu Kaljuste alustab 2019/2020. hooajast Tallinna Filharmoonia kunstilise juhina ning pärast 18 aasta pikkust pausi taas Tallinna Kammerorkestri peadirigendina.


"Olen liigutatud, et Tallinna Kammerorkestri muusikud mind tagasi kutsusid. Kuigi, ega meie koostöö polegi ju katkenud. Koostöö vormid on olnud vahepeal vaid erisugused. Sügisel, kui valmib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus saal, paneme koos kõlama kauni kontserdisarja," ütles Kaljuste.


Tallinna Kammerorkester tegutses Tõnu Kaljuste käe all aastatel 1993–1995 ja 1996–2001 ning koostöö kestis edasi läbi kõigi järgnevate aastate. Kaljuste on ka orkestri asutaja ning koos temaga on Tallinna Kammerorkester pälvinud oma kõige suuremad tunnustused ja andnud kõige olulisemad kontserdid.


Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ja Eesti muusikavaldkonna silmapaistev mõtleja, kelle ideed ja teod on ühiskonnas vajalikud ja märgatud. "On erakordne õnn, et Tõnu Kaljuste otsustas oma muusikalist kogemust ja elutarkust just meiega jagada," ütles Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.


Tallinna Kammerorkestri peadirigendi ja Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi ametikohal alustab dirigent Tõnu Kaljuste 1. septembrist 2019. Tema ametiaeg kestab viis aastat. Kaljuste võtab ameti üle Risto Joostilt. Varasemad Tallinna Filharmoonia kunstilised juhid ja Tallinna Kammerorkestri peadirigendid on olnud Eri Klas, Juha Kangas ja Tõnu Kaljuste.


Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika kui ka 20. ja 21. saj. heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena.

 

VES/ERR

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo