Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

5785

Hanna-Liina Võsa koos oma muusikakooli vanema astme õpilastega kontserdil New Yorgi Eesti Majas.   Foto: New Yorgi Eesti Kooli Facebook (seal on ka mõned videod esinemisest).

See oli ülestõusmispüha hommik, mil vaiksele päevale omasel tühjal tänaval meid New Yorgi Eesti Maja fassaadil esinduslikult sini-must-valge lipp tervitas.


Majaga tutvumist saab võrrelda Narnia filmist tuntud riidekapiga – seest suurem kui väljast. Tillukese välisfassaadi taga peitus avar, hubane, muinasjutulise atmosfääriga omaette maailm. Särasilmsed Eesti Maja kohalikud juhatasid meid saali, kus hääled lahti laulsime ning jalad soojaks tantsisime.


Juba üsna peagi kihas maja eesti keelest ja rõõmsast meelest. Publik kogunes saali ning võttis meid soojade tervitustega vastu. Kontserdil esitasime numbreid nii suurtest kuulsatest produktsioonidest kui meie oma Eesti väikestest muusikalidest. Oma koht oli kavas nii hoogsatel energiast pakatavatel numbritel kui emotsionaalsetel esitustel. Publik sai näha nii higi kui pisaraid.


Peale võimsat aplausi kostitati meid hea ja paremaga, magusa ja soolasega. Saime suhelda kohapeal elavate rahvuskaaslastega, nendega mõtteid ja muljeid vahetada. Nii mõnedki meist kohtusid oma sugulastega, kelle nägemine palju heameelt valmistas. Kingituseks esinemise eest anti meile mitu karpi keedetud mune, millele lustakad näod saime pähe maalida ja katki koksida.


Hiljem leidsime omakeskis arutades, et pole endast vist kunagi laval nii palju andnud, kui tol päeval selles saalis. Esimene esinemine suure muusikalilinna pinnal oli suurepärane sissejuhatus tulevikku, mida mõned meist loodetavasti ühel päeval näha saavad.


See päev oli justkui kinnitus: jah, kõik on võimalik, kui sellesse piisavalt uskuda. Kopsud on täidetud maagilise New Yorgi õhuga, pea suurte unistusega. Oleme saanud uue hingamise.

 

Anette Pärn,
Hanna-Liina Võsa Muusikalikool

 

Tegemist siis Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli vanema vanuserühmaga, klaveril saatis kooli juhataja Katre Kõrts ja kontserdi pani kokku ja reisi New Yorki korraldas kooli loominguline juht Hanna-Liina Võsa.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo