Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ülestõusmispühal, 21. aprillil, oli väga meeldiv muusikaline pärastlõuna New Yorgi Eesti Maja külalistele, kes tulid nautima kontsertetendust Eestist tulnud Hanna-Liina Võsa Muusikalikooli õpilastelt.

Hanna-Liina on hästi tuntud Ameerika eestlastele.  Ta lõpetas 2001. aastal Ameerika Muusikali- ja Draama-akadeemia (AMDA) New Yorgis ning 2017. aastal New School Ülikooli Bachelor of Fine Arts Muusikateatri erialal. Hanna-Liina laul kaunistas tol perioodil paljusid USA eestlaste üritusi ja üks tema suurimaid saavutusi oli peaosa Sandy muusikalis “Grease”, esinedes turneel üle Ameerika ja ka Aasias.


Hanna-Liina on mänginud suurt rolli tutvustamaks Broadway muusikale Eestis. Tallinnas asutas ta 2016. a. omanimelise  muusikalikooli, kus ta loomingulise juhina õpetab uut põlvkonda armastama ja esitama tuntuid ja legendaarseid laule.  Õpe toimub kolmes vanusegrupis:  noorem grupp 8-10 a., keskmine 11-13 a., ja vanem vanusegrupp 14-16 aastased.


Osa vanema vanusegrupi õpilasi reisisid New Yorki, esinedes Eesti Majas New Yorgi Eesti Kooli kutsel. Esitati lõbusaid ja elavaid meloodiad eesti keeles muusikalidest “Beauty and the Beast”, “West Side Story”, “Wicked”, “Grease” ja teised. Ka ei puudunud Eesti oma tuntud muusikalide ja filmide helilooja Olav Ehala laulud filmist “Nukitsamees” –  “Päikeseratas” ja “Kus on kodu, mis on kodu”, millele publik sai suure rõõmuga südamliku laulu refräänile kaasa laulda.


Klaverisaatja oli muusikalikooli juhataja ja klaveriõpetaja Katre Kõrts. Kontsert lõppes suure aplausiga väga andekatele noortele ja siiraste tänusõnadega Eesti Kooli esinaiselt, Laura Viidebaumilt.  Väga ilusa lühikese tänu Eesti Maja lauluhelidega kaunistamise eest, nüüdseks oma õpilaste kaudu, ütles Ell Tabur.  


Eesti Majas esinemine oli ainult osa muusikute New Yorgi reisist. Kooli veebileheküljelt võib leida nende ajakava, kus mainiti “osalemist esinemisproovide õppetoas, et tutvuda esinemisproovidega New Yorgis ja saada tagasisidet oma ala tippudelt. Ka kavatseti osaleda Broadway Dance Center tantsutunnis ning külastada Lincoln Center Performing Arts raamatukogu, et tutvuda Broadway etenduste arhiiviga”.  Loomulikult vabal ajal avastada ka teisi New Yorgi vaatamisväärsusi.


Eesti pikaajalist rikkalikku muusikakultuuri rikastab ja edendab nüüd muusikali väljenduslaadiga Hanna-Liina Võsa Muusikalikool oma  tuleviku talentidega. Ootame neid väga tulevikus jälle siia esinema ja näitama oma arengut.

 

Laine Kõiva-Kingo
Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo