Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jaan Krossi kirjandusauhinna saab tänavu Mats Traat, kes pälvis auhinna romaani eest "Õelate lamp", mis viib lõpule Palanumäe sarja "Minge üles mägedele".
Žürii hinnangul on tegemist taasiseseisvumisaja kaalukaima saavutusega realistliku romaani vallas, vahendasid Klassikaraadio kultuuriuudised.

Krossi kirjandusauhinnale oli tänavu kolm kandidaati. Traadi kõrval oli kaalumisel veel ka Ivar Leimuse töö Christian Kelchi kroonika "Liivimaa ajalugu" ja "Liivimaa ajaloo järg" tõlkimisel. Kolmas kandidaat oli Tõnu Õnnepalu luulepäevik "Kevad ja suvi ja", mis talletab luuletaja elamusi ja mõtteid ühe aasta jooksul, kuid püsib kaduvikumeeleolu kiuste elavalt pingsana.
Jaan Krossi kirjandusauhinna eesmärgiks on tunnustada silmapaistvaid kirjanduslikke saavutusi valdkondades, mis seostuvad Jaan Krossi mitmekülgse loometegevusega ning milles ilmneb sellele iseloomulik eetiline ja esteetiline nõudlikkus.
Auhinnatakse eelmise kolme aasta jooksul esmakordselt ilmunud raamatut, mis on väljapaistev saavutus kas ilukirjandusliku proosa, luule, draama, esseistika, kultuuriloo või tõlke vallas.
Auhinna rahaline suurus on Jaan Krossi Sihtasutuse otsusel sel aastal 1500 eurot. Auhind antakse üle Tallinna Kirjanike Majas järgmise nädala kolmapäeval.
Jaan Krossi kirjandusauhinda hakati esmakordselt välja andma eelmisel aastal, kui selle pälvis Ain Kaalep luuleraamatu "Muusad ja maastikud. Luuletusi 1945 - 2008" eest.
VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo