Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

5955

Saiast sussid Kumus.

Tallinnas Kumu kunstimuuseumis avati 2. mail Tommy Cashi ja Rick Owensi loomingut siduv näitus "Süütud ja neetud", mille raames eksponeeritakse nii mõlema autori soolopraktikat kui ka koostöös valminud teoseid.


Muusikamaailmast kunsti liikunud eesti rapartisti Tommy Cashi ja Ameerika moedisainerit Rick Owensit seob huvi visuaalkultuuris ringlevat veidrate, marginaalsete või piire ületavate teemade vastu. Mõlema autori loomingut iseloomustab julge ümberkäimine inimkehaga, teadlik fetišikultuuriga mängimine ja mittebinaarne soorepresentatsioon.


Külastaja saab ise valida, kas alustab teekonda Cashi või Owensi poolt. Kui siseneda näitusele Tommy Cashi poolelt, satub esmalt justkui multifilmimaailma. Teistes tubades on nii hiigelsuur grafitiga kaetud jänesebatuut, saiast tuhvlid, kõrvaklapipundar kui ka näiteks autoportree, kus kunstnik kujutab ennast rasedana.


Moekunstnik Rick Owens jätkanud enda näituse poolel 80ndate aastate moekunsti lainel. Owensi väljapanek on mustvalge, peamiselt süngetes ja tumedates toonides, vastandudes Tommy Cashi värvilisele, lõbusale ja popilikule stiilile.


Näituse keskpunktis saavad kaks kunstnikku kokku kahe teose läbi – kui ühel näeb kunstnikke taaskord iseenda näoga, siis teine on inspireeritud kuulsast Mona Lisast. Näituse kuraator on Kati Ilves, näituse kujunduse on teinud Tõnu Narro, Mihkel Ilus ja Anna Tumaini.


"Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud" jääb Kumu kunstimuuseumis avatuks 15. septembrini.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo