Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Isamaast hoolivate kodanike lugemisvara rikastamiseks on ilmunud kaks uut ajalooraamatut: Olev Tederi "Hundipoja surm" ja Kuperjanovi Seltsi väljaanne "Isamaa Ajaloovihik 2011". Vabadussõja kangelase leitnant Julius Kuperjanovi võitluste lühiülevaade „Hundipoja surm“ võtab kokku Eesti Vabariigi 93-aastase ajaloo jooksul kogunenud sõjaajaloolaste uurimistööd ning teiste autorite arvamuslood. „Hundipoja surma“ sisuks on rääkimata lood ehk mustad laigud meie ajaloos. Autor analüüsib arvukatele arhiivimaterjalidele viidates: 1)  Miks on Kuperjanovi tegelikud kangelasteod nii lühikese aja jooksul rahva mälust kadunud? 2)  Kes siis ikkagi tulistas leitnant Kuperjanovit? 3)  Kes ja mis eesmärgil alustasid Kuperjanovi ohvitseriväärikuse alandamist ja isiku halvustamist? 4)  Kellele oli kasulik leitnant Kuperjanovi surm? 5)  Miks ja kes võltsis pärast leitnant Kuperjanovi surma tema dokumente? 6)  Kes ja miks saatis Paju lahingusse 600 hästikindlustatud enamlase vastu vaid 430 eesti ja soome sõjameest, kuigi hea tahtmise korral võinuks saata 3000 meest. 7)  Kas leitnant Kuperjanov ja teised Paju lahingus hukkunud 46 eestlast ja soomlast olid tõesti vaid rahaahnuse ohvrid? Ajakirja formaadis "Isamaa Ajaloovihik 2011" käsitleb Eesti ajaloo tuliseid valupunkte - neid teemasid, millest üldiselt eelistatakse vaikida. Ei tohi unustada meie väikese Eesti ajalugu, sest kes ajalugu ei mäleta, elab tulevikuta. Allikas:  Olev Teder This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo