Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

esikaanel

Raamatu esikaanel paistab Pikasilla (Rõngu kihelkond) sõba nurk.   Foto: ERM

Eesti Rahva Muuseum andis välja uue trükise „Naiste ülevisked rahvarõivaste juurde“, mis tutvustab argiseid ja pidulikke õlakatteid villastest sõbadest linaste palakateni 18. ja 19. sajandist.


Elades sellises kliimavöötmes, kus on tihtilugu tarvis midagi sooja andvat üle õlgade visata, oli ja on tänini õlakatetel eesti naise rõivastuses oluline roll.


 Nagu rahvarõivastel ikka, olid ka ülevisetel oma paikkondlikud tunnused ja nende moodki muutus vastavalt üldisele moejoonele. Üleviskeid oli nii pidulikke kui ka argiseid, nii villaseid, poolvillaseid, linaseid kui ka takuseid.


„Sellise raamatu järele on tuntud suurt huvi, sest üha enam soovitakse rahvarõivakostüüme täiustada ja mitmekesistada. Loodetavasti leiavad sellest raamatust inspiratsiooni nii rahvarõivakostüümide tootjad kui ka kandjad, et luua just meie rahvatraditsioonidele vastavaid üleviskeid ning neid rõõmuga kanda,“ ütles raamatu koostaja ja toimetaja, ERMi kuraator Reet Piiri.


Äsja ilmunud raamat on koostatud 1990. aastal Eesti üldlaulupeo büroo rahvarõivaste sektsiooni tellimusel ilmunud Aino Voolmaa trükise „Õlakatted – sõbad, õlalinikud, suurrätid eesti naiste rõivastuses“ alusel. Uut väljaannet on täiendatud ja parandatud, samuti on lisatud fotosid ja esemelist materjali eri muuseumide kogudest.


Raamat on müügil ERMi poes kohapeal ning e-poes erm.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo