Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2872

“Üks väike tuba” etendused toimuvad:
    ERM-i teatrisaal              Vaba Lava
     TARTU                             TALLINN
    30. juunil kl 12                 1. juulil kl 17
Piletid: fienta.com   Info: estofestival.com

ESTO 2019 programmis on mitu teatrietendust. Üks neist etendub aga kahes linnas. See on ühe pere ja kodu lugu, mida jutustavad väga noored inimesed. Väga hea ja hinge puudutav etendus, mida mitmed inimesed on nimetanud oma eelmise aasta teatrisündmuseks. Meie oma lugu – puust ja paiguti punaselt.


«Üks väike tuba» on Tartu Waldorf Teatri gümnaasiumirühma lavastus, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Lavastus võitis Gümnaasiumi Kooliteatrite Riigifestival 2018 Grand Prix ning pälvis eripreemia Eesti ajaloo detailirohke käsitluse eest vaimustava ansambli esituses.


Tartu Waldorf Teater on Tartu Waldorfgümnaasiumi kooliteater, mis ühendab endas eri vanuses näitetruppe. Teatriringe juhendab alates 2011. aastast sama kooli muusika- ja draamaõpetaja Külli Ehastu.

 

Madis Kolk, Teater. Muusika. Kino peatoimetaja:
"Üks väike tuba” on maitseka joonega loodud karikatuur Eesti saja aasta eredamatest hetkedest, muutumata seejuures kordagi karikeeritava suhtes üleolevaks, kuitahes absurdset ajalooepisoodi ka ei kujutataks. See respekt oma rahvuse, riigi ja ajaloo ees võimaldab lavastuse võtmekohtades saavutada ka psühholoogilise sügavuse ning näitab noorte inimeste küpset enesetaju, mis ei lasku eestlusest kõneldes ei äärmuslikku rahvuskonservatismi ega ka ennasthäbenevasse globalistlikku pidetusse.


Helena Pruuli, teater NO99 näitleja:
Selles väikses toas on noored elujõulised naised ja mehed, kes mõtlevad liigutava täpsusega meie ühise kodu peale. Selle kodu peale, kus on kitsaskohti, tolmuseid nurki ja pimedaid voodialuseid, aga kus ometi ei ole ammu tundunud, et nii palju võiks olla võimalik. Saja minuti sisse on mahtunud eestlaseks olemise põhitalad, vaikust ja vaimukust. On ülevaid ja süngeid hetki, mis vaikselt ja valusalt liigutavad, ajavad nutma ja naerma korraga. Seda võib pidada teatrisündmuseks.


Helen Rekkor, teatriühendus Misanzen lavastaja:
Nad suutsid kokku võtta Eesti sada aastat saja minutiga sellisel viisil, et nad puudutasid iga oma lendu lastud sõnaga ja teoga inimest saalis. Ja osati piisas vaid hästi tabavalt öeldud märksõnast ja kõigil oli asi selge, millest jutt käib.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo