Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1225

Näituse plakat

11. juunil avati Eesti Rahva Muuseumi silla-alal  Kanadas elavaid väliseestlasi tutvustav fotonäitus „Toronto väliseestlased ja Eesti Rahva Muuseum. Kontakt Eestiga“. Näitus kuulub XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 programmi.


Väljapaneku autor on vabakutseline fotograaf Kerly Ilves, kes tegi 2014. aastal portreed Kanadas elavate ulgueestlastega. Näitusel ongi eksponeeritud 13 väliseestlase portreed LED-raamidel, mis äratavad iga foto justkui ellu.


„Näituse aluseks oli Eesti Rahva Muuseum – toona peatselt valmiv eestluse tempel kaugel Eestimaal. Inimesed, kelle portreesid ja mõtteid näitusel näeb, on üles pildistatud erinevates eestlaste ja eestlusega seotud paikades Torontos. Kõik portreteeritud suhtlesid minuga vabalt eesti keeles, mis näitab nende suurt austust Eesti ning südames eestlaseks olemise vastu,“ ütles autor Kerly Ilves.


Portreteeritute seas on Kanada kohalikus eesti kogukonnas olulist rolli mängivad, nimekad kultuuri-, finants- ja kirikuesindajad, aga ka lihtsad Torontos elavad noored ja vanad, sõja eest põgenenud, Eestis kasvanud või Kanadas sündinud eestlased. Selliselt saab üsna kauni läbilõike Toronto eestlaste kogukonna mitmekülgsusest.


Modernne näitus annab eestlastele võimaluse tutvuda oma rahvuskaaslastega, kes elavad teisel pool maakera, põimides nii kokku välis- ja kodueesti ning vana ja uue. Näitus jääb avatuks 7. juulini.


Näituse avamispäeval kohtus autor Kerly Ilves huvilistega, et väljapanekust lähemalt rääkida. Lisaks peab 29. juunil kl 13 „pagulaps“ ja endine väliseestlane Riina Kindlam näitust toetava loengu teemal “Kauged eestlased vajavad emapuud”. Loeng toimub Aliise Moora auditooriumis ja on huvilistele tasuta.


Lisainfo ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/kontakt-eestiga


Näituse loomist rahastas haridus- ja teadusministeeriumi ning kultuuriministeeriumi rahvuskaaslaste programm ja toetasid Rahvusarhiiv, Helle-Mari Märtson ja Ülo Ilves.


Näitus kuulub XII ülemaailmsete eesti kultuuripäevade ESTO 2019 programmi, mis tutvustab väliseestlasi ja nende tegemisi erinevatel üritustel Tallinnas, Tartus ja Helsingis. Lisainfo: http://estofestival.com/


Kerly Ilves on pikaajaliste kogemustega vabakutseline fotograaf, kelle peamised loomingulised uurimisteemad on kaduva jäädvustamine, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmine ning taaskasutuse ja väliseestluse temaatika.

 
Lisateave:
Kerly Ilves, näituse autor
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 
Maarja Vaikmaa
sisuturunduse spetsialist
Eesti Rahva Muuseum
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
736 3048
www.erm.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo