Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

4801

Ilmar Raag ja Kristiina Davidjants.   Foto: Liis Reiman/EV100

6. juunil esitleti Eesti Vabariik 100 raamatusarja kuuluvat teost „Eesti filmi 100 aastat“. Kristiina Davidjantsi teos annab ülevaate kinematograafia algusaegadest noores Eestis kuni tänapäeva kinopubliku südant võitnud linateosteni.


Raamatu autori Kristiina Davidjantsi sõnul võib julgelt öelda, et Eesti film ja selle kuvand on paari viimase aasta jooksul astunud hiiglasliku sammu edasi, kuid ükski edulugu ei juhtu äkitselt ja kogemata. „Selle jaoks, et meie kinokülastajad saaksid osa suurel ekraanil jutustatud filmilugudest, on teed sillutanud pea sajandi vältel aasta jooksul inimesed, tänu kellele saame me rääkida Eesti filmist ja selle ajaloost,“ ütles Davidjants.


„Film on mõjusamaid kunstivorme, mille kaudu rääkida lugusid oma maast ja rahvast. Kui filmi tegijad teevad hea töö, siis jõuab see paljudesse südametesse. Eesti film on läbi sajandi kujundanud sügavalt mitmeid põlvkondi. Eesti filmi me tunneme ja armastame, me armastame oma filmilavastajaid ja näitlejaid – film on vaieldamatult üks keskne osa Eesti kultuuripärandist,“ ütles Eesti Vabariik 100 juhtrühma esimees Toomas Kiho.


Teos „Eesti filmi 100 aastat“ annab ülevaate rohkem kui sajandivanusest Eesti filmist, käsitledes nii linateoseid, autoreid kui erinevaid perioode meie filmiajaloos. Raamatut esitleti Eesti Filmimuuseumi Maarjamäe ajalookeskuses, kus autorit usutles Ilmar Raag.


Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas üle 40 teose, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari.


Ülevaatesarja annab välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 toimkonnaga.


EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti.


Raamatute ettetellimine www.apollo.ee/EV100.


www.ev100.ee/ev100-raamatusari.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo