Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

EV100

Saare Vikat esineb ERM'is 30. juunil kell 5 pl näituse  “ESTO – The Keeper of Global Estonianness” avamisel ning ka välisrühmade tantsupeol "Ühendusmaa on Eestimaa" Tallinnas Vabaduse väljakul 7. juulil kell 12.00

Rahvatantsurühm Saare Vikat on New Yorgis järjepidevalt tegutsenud juba alates 1967. aastast. Varasematel aastatel oli rühm tuntud kui New Yorgi Eesti Rahvatantsu rühm, kuid aastal 1971 sai rühm ristitud kui “Saare Vikat”.

 
“Saare” sümboliseerib kahte New Yorgi saart – Long Island ja Manhattan –, kust enamus tantsijaid siis pärit olid ja “Vikat” sümboliseerib rühma kõrget taset võrreldes teiste rühmadega, sest vikat niidab ju kõik jalust maha!  


1970-ndatel oli Saare Vikati tegevus väga intensiivne, treeningud toimusid igal nädalal ning esinemisi oli vähemalt kord igas kuus. Saare Vikat tantsis ka paljudel ESTOdel: Toronto ’72, Baltimore ’76, Stockholm ’80, Toronto ’84, Melbourne ’88, ja Toronto ’04.


1992. a. New Yorgis toimunud ESTO-l oli Saare Vikat legendaarse Valguspeo organiseerija. Aastal 1994 tantsis Saare Vikat esimest korda ka üldtantsupeol Tallinnas.


Enamus Saare Vikati tantsijaid kuuluvad väliseestlaste kolmandasse generatsiooni.


“Kerget sammu teile, Saare Vikat!” soovib teiste hulgas ka ERKÜ, kes on Saare Vikati üks sponsoritest.
 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo