Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

30. juunil kl 17 avatakse Eesti Rahva Muuseumis (Muuseumi tee 2, Tartu; A-sissepääs) XII üleilmsetel eestlaste kultuuripäevadel ESTO 2019 ERMi ja Välis-eesti Muuseumi (VEMU) koostöönäitus „ESTO – üleilmse eestluse hoidja“.

ESTO festivalide lugu on ühe väikese, ajaloo keeristuulte poolt maailma laiali paisatud rahva kokkuhoidmise ja ellujäämise lugu.


Teise maailmasõja lõpus nõukogude okupatsiooni eest läände põgenenud eestlased asusid oma segipaisatud ridu organiseerima kohe nii Saksamaa põgenikelaagrites kui ka esimestes pagulaskodudes Rootsis. Kuigi kodumaa oli neilt võetud, oli igaühe enda otsustada, kas loobuda ka keelest ja kultuurist. Valdav osa põgenikest otsustas hoida alles seda, mis oma.


Seda kõike oli rõõmsam ja tõhusam teha üheskoos – sünnib ju koostegutsemisest uut indu ja lisaenergiat, nõnda leitakse vajalikud talendid ja vahendid. Lokaalsetest eestlaste kokkutulekutest kasvas ajapikku välja üleilmset eestlust liitev ESTO festivalide traditsioon.


Ülevaatenäitus vaatab tagasi sellele traditsioonile alates 1972. aasta ESTOst Torontos Kanadas kuni 2013. aasta ESTOni San Franciscos USAs. Näitus jääb ERMi A-alal avatuks 21. juulini.


 Vaata ka ESTO programmi 30. juunil ERMis: www.erm.ee/et/esto2019


Lisaks näeb üle-eestilise väliseesti näituste festivali programmis Võrumaa Keskraamatukogus 4. oktoobrini ERMi ja VEMU rändnäitust „Toit – eestluse varaait“, mis vaatleb Torontos tegutsenud eestlaste toiduärisid ja -tööstusi. Festivali lisainfo: www.balther.net/et/koostoo/naitused/valiseesti-naituste-festival.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo