Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2019 08 012

1. augustil algas Lõuna-Eestis järjekorras 22. Leigo  Järvemuusika festival. Sel aastal toimub festival kolmel päeval, 1.–3. augustini. Lisaks kaunitele kontsertidele keset järve asuval laval oodatakse tänavu publikut ka Leigo teatrimetsa.

"Uute kunstivormide lisamine on olnud juba pikalt mõttes ja nüüd ongi hea meel, et laiendame Leigo nn tavapärast ampluaad. Eks Leigol on ikka olnud kontserdid vabas õhus looduse keskel, aga nüüd saab publik sõna otseses mõttes looduses muusikast läbi jalutada, või vastupidi," kommenteeris Leigo uuendusi muusikafestivali peakorraldaja Tiiu Tamm.


1. ja 2. augustil oodatakse publikut muusikalisele metsarännakule "Thule mustrid", millega tähistatakse helilooja Tõnu Kõrvitsa 50. sünnipäeva muusika- ja valguspunktidega kaunistatud jalutuskäiguga Leigo teatrimetsas. Retketekstid on kokku pannud Andri Luup ja Toomas Täht, koreograafilised vahenumbrid seadnud Anna Kristin McCarthy. Kontsertrännak lõppeb metsas, kuhu valgusfestivalide korraldaja Indrek Leht on ööhämarusse sulatanud valgusinstallatsioonid.


2. augustil saab Leigo Järvemuusika festivalil nautida Tiit Kikase eestvedamisel audiovisuaalset vaatemängu, mis põhineb Kronos Quarteti tsükliosal "Anthem of the Great Spirit".


Kontserdil kantakse ette variatsioon helilooja Terry Riley teosest. Kronos Quarteti maailmakuulsaks mängitud ja Grammy'le nomineeritud albumilt "Salome Dances for Peace" võetakse luubi alla üks konkreetne lugu ("Half Wolf Dances Mad in Moonlight") ja vaadeldakse seda uue nurga alt. Koos Tiit Kikasega, kelle ohjata on laval lisaks elektriviiulile veel laserharf, droonipill ja kogu live-elektroonika, teeb kaasa ka keelpillikvartett koosseisus Egert Leinsaar (ERSO), Linda-Anette Verte, Sandra Klimaitė (ERSO) ja Theodor Sink (ERSO).


Kontserdid suurel järvel toimuvad laupäeval, 3. augustil. Muusikapäeva alguses saab kuulda Läti vokaalansamblit Latvian Voices ning Mati Turi ja Martti Raide esitavad eesti laule tenorile ja klaverile.


Lõppkontserdi juurde kuulub ka peremees Tõnu Tamme lavastatud traditsiooniline mastaapne valgusinstallatsioon elava tulega järvel ja kallastel.

 

VES/ERR

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo