Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

New Yorgis avati USA arhitekti Louis Kahni loomingust inspireeritud kaasaegse kunsti näitus "Inversioonid", kus osaleb ka viis Eesti kunstnikku: Arne Maasik, Urmo Raus, Andres Koort ning õed Sandra ja Helen Sirp.

Louis Kahn sündis 1901. aastal Eestis Kuressaares, kuid tegutses kogu oma elu USA-s ning oli toona üks mõjukamatest arhitektidest maailmas. Kahni töödest inspireeritud näitus toimub New Yorgis väikesel Roosevelti saarel ja selleks on ka hea põhjus, sest Four Freedomsi park on lähiümbruses ainus näide Kahni loomingust.


Näitus sai osaliselt alguse Aarne Maasiku fotode tõttu, mis kõrvutavad Kahni loomingu Saaremaa keskaegse arhitektuuriga. Kuraator Melinda Wang ootas teistelt kunstnikelt midagi sarnast.


"Ma tahtsin näha tugevat seost Kahni tööga, aga pigem kontseptuaalsel viisil," sõnas kuraator ja tõi välja, et kunstnik ei pidanud ilmtingimata tegema pilte Kahni töödest, vaid kasutama arhitekti inversioonide ideed. "Rasked asjad tunduvad kerged, kerged asjad rasked, pimedus ja valgus, valgus ja varjud, seega ma otsisin sellist vastandumist."


Kokku on näitusel 24 kunstniku tööd.


"Inversioonid" jääb New Yorgis Gallery RIVAA's (527 Main St, New York, NY) avatuks kuni 10. novembrini.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo