Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kirjandusauhindade nominendid on avalikustatud, auhinnad jagatakse välja järgmisel aastal. “Olla nominentide hulka valitud on juba suur tunnustus kirjanikule, tõlkijale, kirjastusele ja Eesti kirjandusele, mõeldes kui palju raamatuid antakse igal aastal välja kogu maailmas,” nentis Ilmar Taska.

Rahvusvahelist DUBLINi kirjanduspreemiat antakse välja inglise keeles kirjutatud või inglise keelde tõlgitud romaani eest juba 24 aastat. Preemiat sponsoreerib Dublini Linnavolikogu, Dublini linnavalitsus ja seda haldavad Dublini Linnaraamatukogud.


Auhinna eesmärk on edendada tippkirjandust maailmakirjanduses. Kandidaadid esitas 400 raamatukogu kogu maailma suuremates linnades. Auhinna patroon on Dublini linnapea. Võitja kuulutatakse välja 10. juunil 2020. Raamatu andis Christopher Moseley tõlkes inglise keeles välja kirjastus Norvik Press.


Lisaks Taskale on auhinnale nomineeritud veel kaks Eesti kirjanikku: Kai Aareleid raamatuga "Linnade põletamine" (eesti keelest inglise keelde tõlkinud Adam Cullen) ja Andrei Ivanov raamatuga "Hanumani teekond Lollandile" (vene keelest inglise keelde tõlkinud Matthew Hyde).


Human Rights Book Award annab välja Viini mittetulundusühing, mille eesmärgiks on toetada inimõiguste teema kajastust ilukirjanduses. Auhinna nominatsioon tõstab esile ja pakub laiemat areeni teostele ja autoritele, kes seda teemat käsitlevad.


Chiara Redini-Grillparzer korralduskomiteest kirjutas: “Pobeda 1946 käsitleb väga aktuaalset teemat ja HRBA eesmärk on täpselt selline: tõstatada arutelusid sellistel teemadel ja algatada muudatusi ühiskonnas. See on lugu Eestist Nõukogude totalitaarsüsteemi kütkes, nähtuna erinevatest perspektiividest. Nendest, kes põgenevad, võitlevad, reedavad või armastavad...”


VES/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo