Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Šotimaa ajaleht Edinburgh News toob ära artikli erakordse elulooga 91-aastasest  eesti maalikunstnikust Evi Carmichael’ist, kes annetas oma töid Macmillan’i heategevuslikule kunstinäitusele.

Evi Carmichael on lapsest  saadik armastanud joonistada ja maalida ning loodab, et tema teoste müügist kogutud raha aitab vähiga elavatel inimestel saada vajalikku tuge.


Evi Carmichael oli vaid 16-aastane, kui tema pere oli sunnitud 1944. aastal Tallinnast põgenema, seda kõigest päev enne Nõukogude Punaarmee saabumist tüdruku kodulinna.  


Perekond alustas “õudset reisi” praegusesse Gdanskisse, kust Evi ja tema kaks õde saadeti edasi Poolasse Görlitzi.


Evi leidis Poolas tööd tehases, kuid õed käisid iga päev kohalikus raudteejaamas, sest soovisid meeleheitlikult saada rongile, mis viiks neid lõuna poole Šveitsi.


1945. aastal õnnestus õdedel lõpuks rongi peale saada ning mitme katkestusega jõudsid nad Saksamaale.


Evi kunstiõpingud jätkusid Geislingenis, kus tema õpetajaks oli tuntud Eesti kunstnik Endel Kõks, kes oli ühel pööningul avanud oma kunstistuudio. Evi mäletab, kui ta müüs oma esimese õlimaali, mille eest sai ta terve varanduse - 20 sigaretti!


1947. a. jaanuaris läksid õdede teed lahku - keskmine õde sõitis Kanadasse ning Evi ja vanim õde Suurbritanniasse. Evi asus elama Edinburghi, kus ta leidis tööd, abiellus ning leidis ka võimaluse oma kunstiõpinguid jätkata.


https://bit.ly/2KUrXYa

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo